Manisa’da öğretmenler okulun duvarlarını süsledi

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan, İstanbul Menkul Değerler Borsası Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi'nde vazife yapan Hoşluk ve Saç Bakım ...


Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan, İstanbul Menkul Değerler Borsası Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde vazife yapan Hoşluk ve Saç Bakım Hizmetleri Öğretmenleri Derya Kılıçatan ve Şevval Nalbant, öğrencileri için bir çalışma yaptı.

Koronavirüs nedeniyle okullarından uzak kalan ve okula dönmeye hazırlanan öğrencilerini keyifli etmek isteyen öğretmenler, okulun iç duvarlarına Türk masal kahramanlarını ve çizgi sinema karakterlerinin fotoğraflarını çizdi.

“OKULUMUZ RENKLEDİ, ÖĞRENCİLERİMİZE KATKI OLACAK”

Çalışmanın öğrencilere katkı sunacağına inandığını belirten Derya Kılıçatan, “Okulumuzda 4 adet okul öncesi atölyemiz mevcut. Burada 80 öğrencimiz okul öncesi eğitimi alıyor. Öğrencilerimize jest yaparak atölyelerimizde masal odaları oluşturduk. Şevval Öğretmeni’n yardımıyla okulun duvarlarını Türk masal kahramanları ve çizgi sinema karakterleriyle süsledik. Öğrencilerimizi renge odaklayarak, renk bilgilerini güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Ayrıyeten öğrencilerimiz Türk masal kahramanlarımızı tanıyarak, kendi kültürümüze hakim olmasını istedik. Okulumuz renklendi, öğrencilerimize hoş bir formda katkısının olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

“BU RENKLER İLE KORONAVİRÜSÜN OLUMSUZ TESİRİNDEN KURTULACAKLAR”

Şevval Nalbant ise “Okulumuzun ana sınıfı atölye duvarlarına Türk masal kahramanları ve çizgi sinema karakterlerini çizme çalışması yaptık. Öğrencilerimiz koronavirüs nedeniyle okula gelememişlerdi.

Bu sene geldiklerinde gördükleri renkli manzaralar ile koronavirüsün olumsuz tesirlerinden kurtulmalarını istedik. Hoş bir çalışma oldu, projemizin uygulanmasında bize takviyelerini esirgemeyen okul idarecilerimize teşekkür ederiz.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir