Marmaris’te çay fırlatan Erdoğan’a tepki: Türk hekimlerine havale ediyorum

Geçen hafta Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinin akabinde memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine giden Erdoğan, burada yaptığı konuşmanın ...


Geçen hafta Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinin akabinde memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine giden Erdoğan, burada yaptığı konuşmanın akabinde selzedelere çay fırlattı.

Bu olayın tartışmaları devam ederken Erdoğan bu kere de Marmaris’te yangından ziyan gören bölge halkını ziyaret etti. Büyük bir konvoyla ilçeye giren ve akabinde vatandaşlara konuşma yapan Erdoğan, tekrar çay fırlattı. Erdoğan’ın konvoyla giderken de yol kenarında bekleyen vatandaşlara otobüsün açık kapısından çay fırlatması reaksiyon çekti.

“ÇAY DEĞİL UÇAK İSTİYORLAR”

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt toplumsal medya hesabından “Bu nasıl bir iş arkadaş? Bu nasıl bir vicdan? Şu çay dağıtma değil, başa atma haline bakar mısınız. Vicdanınız var ise, buna reaksiyon gösterirsiniz” diye yazdı. Akabinde da, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, neden çay dağıtma gereksinimi hissediyorsunuz? Yangınları söndürmek için tek bir uçak almamışsın, memleket yanıyor, siz çay dağıtıyorsunuz. Dağıttığınız çaylara ne kadar ödediniz? Çay parasına uçak alsaydınız hoş olmaz mı? Çay değil, uçak istiyorlar” tabirlerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANINI TÜRK DOKTORLARINA HAVALE EDİYORUM”

Erdoğan’ın yangın bölgesine vatandaşlara çay fırlattığı manzaralara toplumsal medyadan vatandaşların yanı sıra siyasetçiler de reaksiyon gösterdi. DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Ayıp denen bir şey var kâfi artık” diyerek yansısını lisana getirdi.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ise, “Marmaris’te yüreği yanan insanların başına da çay fırlatmışsın! Senin durumun siyasetin değil, tababetin ilgilenmesi gereken bir durum artık. Vatanı yanan, yüreği yanan insanlara keyif çayı fırlatan bu Cumhurbaşkanını Türk doktorlarına havale ediyorum” kelamlarını kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir