Memur-Sen Başkanı’nın yüksek maaşı tartışılıyor

Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin birinci altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün birinci altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı ...


Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022’nin birinci altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023’ün birinci altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan artırım yapıldı.

Yeni artırımlarla birlikte birinci derece dördüncü kademede (1/4) genel müdürün maaşı, aile yardımı ile birlikte 16 bin 985 lira olurken, birinci derece dördüncü kademede öğretmenin maaşı 6 bin 916 lira olacak. Yeni artırımla 2022’nin ocak ayında  birinci derece birinci kademe araştırma görevlisinin eline enflasyon farkı hariç 8 lira 358 lira geçecek.

Bu sayılar aile yardım ve çocuk ödeneği ve memurların bulundukları vilayetlere nazaran aldıkları fiyat farkları üzere belirleyici faktörler dahil olmadan hesaplandı.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 5 BİN 700 LİRA OLDU

En düşük sendikalı, meskeni ve iki çocuklu memur maaşı da 4 bin 983’ten iki yılın sonunda 6 bin 516 liraya yükselecek. Sendika üyesi bekar bir memur ise en düşük 5.700 lira alacak.

MEMUR-SEN’İN LİDERİNİN ALDIĞI MAAŞ EN YÜKSEK KADEMEDEKİ MEMURUN ALDIĞINDAN FAZLA

Memur maaşı artırım oranı ve toplumsal haklarının edinimi için pazarlık masasına taraf olarak oturan ve asli misyonu memurların kurallarını güzelleştirmek olan Memur-Sen’in Lideri Ali Yalçın’ın aldığı maaşın en üst kademede vazifeli memurların maaşını geçtiği görüldü.

Yalçın’ın bugünkü maaşı 27 bin 582 lira iken, son yapılan artırımlardan sonra 2022 Ocak’ta 33 bin 720 liraya kadar çıkacağı hesaplandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir