Memur zammı için anlaşma sağlandı! Memur zammı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Arkası arkasına gelen artırımlarla birlikte geçim kahrı yaşayan memurlar bir müddet de olsa rahat etmek için gelecek memur artırımı haberlerini ...


Arkası arkasına gelen artırımlarla birlikte geçim kahrı yaşayan memurlar bir müddet de olsa rahat etmek için gelecek memur artırımı haberlerini bekliyor. Hükümet ile memur sendikaları ortasında bir müddettir devam eden 2022-2023 yılına ait toplu mukavele görüşmelerinde muahede sağlandı.

MEMUR ARTIRIMI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Ülkedeki 4 milyon memurun ve 2 milyonu aşkın memur emeklisinin 2022 ve 2023’teki haklarının belirleneceği 6. Devir Toplu Kontrat görüşmelerinin son gününde muahede sağlandı. Varılan mutabakat saat 14:30’da düzenlenecek merasimle kamuoyuna duyurulacak.

3600 EK GÖSTERGE METİNDE YER ALACAK

Toplantıda maaş artışlarının yanı sıra çeşitli toplumsal haklarla ilgili varılan mutabakatlar da açıklanacak. Bu kapsamda kimi meslekler için daha evvel taahhüt edilen 3600 ek göstergenin de yıl sonuna kadar sonuçlandırılacağına ait kararın, imzalanacak metinde yer alacağı kaydediliyor.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2022-2023 yıllarını kapsayan 6’ncı Periyot Toplu Kontrat Görüşmeleri kapsamında düzenlenecek toplantıda, kamu vazifelilerinin geneline ait toplu mukavele müzakerelerinin sonuçları açıklanacağı kaydedildi.

HÜKÜMETİN TEKLİFİ YETERSİZ BULUNMUŞTU

6. Periyot Toplu Kontrat görüşmelerinde müzakere süreci, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığında 2 Ağustos’taki birinci toplantıyla resmi olarak başlamıştı.

Hükümet, memur ve memur emeklisi için 2022 yılının birinci 6 ayı için yüzde 5 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ay için ise yüzde 6 artı enflasyon farkı önerdi. Hükümetin 2023 için önerisi ise birinci 6 ayı için yüzde 6 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ayı için de yüzde 6 artı enflasyon farkı halindeydi.

Buna karşılık memur sendikaları ise taban aylığa 600 lira seyyanen artırım, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah hissesi artışı talebinde bulunmuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir