Mete Gazoz’un babası: 3 yaşında beri yay çekiyor

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda genç ulusal okçumuz Mete Gazoz, ferdi branşta verdiği gayrette finale kadar heyecan veren bir performan ...


2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda genç ulusal okçumuz Mete Gazoz, ferdi branşta verdiği gayrette finale kadar heyecan veren bir performan sergiledi. Fİnalde İtalyan rakibi Mauro Napoli’yi 6-4 yenerek altın madalya kazandı.

Türkiye okçuluk tarihinde bir birincisi yaşatan Mete Gazoz’un babası Metin Gazoz da hislerini şöyle söz etti:

“GÖZÜNDE HİÇ TELAŞ YOKTU”

“Herkesin çok emeği var. Cumhurbaşkanımız, Bakanımız, federasyon liderimiz daima yanımızda oldu. Yangın bölgelerinden telefonumu bulup arayıp ‘Bize güç oldunuz’ diyenler var. Tebrik bildirileri geliyor. Mete, Türk milletinin sevinç kaynağı oldu. Bir baba olarak bambaşka bir gurur yaşıyorum. Mete her attığı okta rastlantısal bir muvaffakiyet olmadığını gösterdi, gözünde hiç telaş yoktu. Antrenörlerin telefonları ‘Biz de okçuluğa başlayacağız’ diyen gençlerin aramalarıyla kilitlenmiş.”

“RAKİBİ 168 NABIZDI, METE ÇOK SAKİNDİ”

Mete’nin final maçını izlerken çok heyecanlandığını vurgulayan Metin Gazoz, “İki sefer gözüm karardı. En çok sevindiğim şey şu oldu, her mikrofon uzatıldığında, daima altın madalya alacağım dedi, net söyledi. Bu telaffuzlar geldi aklıma. Gözünde en ufak bir kuşku yoktu. Okçuluğu bilen adam daha farklı izledi, bilmeyenler bile farkına vardı. Hiç tasa yok, nabızları gösteren ekranları koydular kenara, rakibi 168’e ulaştı, Mete çok sakindi. Olimpiyatlara niçin gitmediniz diyorlar. Teknik takımı var, ben niçin gideyim’ dedim. Çok profesyonel bir takımla çalıştı. Kondisyoneri, fizyoterapisti ve spor psikoloğu var.” değerlendirmesinde bulundu.

“ANNESİNE DOĞUM GÜNÜ İÇİN ÖZEL KOLYE YAPTIRDI”

Kendi telefonlarının da hiç susmadığını aktaran Metin Gazoz, “Mete ile daha konuşamadım. Doping denetimi vardı, annesi ile manzaralı görüştü. Mete 7 Temmuz’da annesine doğum günü için özel kolye yaptırdı. İsminin baş harfleri olan bir küçük altın okçu. Annesine, ‘Altın madalyayı alıp geleceğim. Artık bu altın madalyanı takayım, orjinalini Tokyo dönüşü boynuna asacağım.’ dedi. Bugün konuştuklarında da ‘Altın madalyayı taktım, orjinalini de aldım getiriyorum.’ demiş.” halinde konuştu.

“3 YAŞINDAN BERİ YAY ÇEKİYOR”

Mete’nin muvaffakiyetinin büyük bir çalışmanın sonucu olduğunun altını çizen Metin Gazoz şunları kaydetti:

“Mete 3 yaşından beri yayı çekiyor, 5 yaşından beri ok atıyor. 2012’den beri ulusal ekip çalışmalarına başladılar, Rio’dan sonra daha da ağır çalıştı. Senede yeri geldi 20 gün görüştük. Ağır çalışmaktan kız kardeşini bile fazla göremedi, en son gördüğünde, ‘Bayağı büyümüş’ dedi. Çok büyük bir özveri var. Biz onu efsane yaptık, görmek istediğimizde açıyoruz görüntülerini izleyerek her vakit görebiliyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir