Miha Zajc: ‘Fenerbahçe’de mutluyum ama futbolda her ihtimal var’

Fenerbahçe’nin Sloven ulusal futbolcusu Miha Zajc, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yeni döneme dair açıklamalarda bulundu.  Yeni dönem ...


Fenerbahçe’nin Sloven ulusal futbolcusu Miha Zajc, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yeni döneme dair açıklamalarda bulundu.  Yeni dönem öncesinde gerçekleştirdikleri kamp sürecinin düzgün geçtiğini lisana getiren Zajc, “Bu müddet zarfında çok fazla hazırlık maçı oynadık. Yeni oyuncular için de kaynaşma açısından güzel olduğunu düşünüyorum. Lig ve Avrupa Ligi maçlarına olumluyum, neler olacağını göreceğiz” tabirlerini kullandı.

Geçtiğimiz dönemin kendisi açısından kıymetli geçtiğini söz eden Zajc, “Çok fazla maça çıktım, çok fazla müddet aldım, bu da bana ziyadesiyle özgüven verdi. Öte yandan yeni bir teknik yönetici, yeni bir sistemle çalışıyoruz. Ben bu durumda kendimi daha uygun hissediyorum daha merkezde oynadığımda daha âlâ hissediyorum. Bunlar beni olumlu manada etkiliyor, keyifli olduğumu söyleyebilirim. Gelecek için de en yeterli halde çalışmalarıma devam ediyorum” diye konuştu.

‘MERKEZDE DAHA İYİYİM’

Zajc, çok fazla çalıştığını ve formda olduğunu hissettiğini lisana getirerek, “Daima saha içinde en yeterlimi göstermeye çalışıyorum. Kadroya gol ve asist manasında katkı yapmaya çalışıyorum. Bu konumda kendimi oynadığımda merkezde oynadığımdan ötürü daha fazla topla buluşma imkanı yakalıyorum. Daha düzgün görünmemdeki sebep de bu olabilir. Geçen dönem oynadığım maçlar da buna etken” dedi.

‘FORMAYI HAK ETMEK GEREK’

Geçmişle alakalı çok fazla konuşmak istemediğini belirten Miha Zajc, “Geçmişe dönük yaşamayı istemiyorum. Natürel ki o periyotlar benim açımdan güçlü dönemdi. Mühlet alamadığım devirler olmuştu ve futbolda bu stil şeyler oluyor. Bazen oynadığınız bazen de oynamadığınız periyotlar olabiliyor. Her vakit en düzgününü göstermek ve formayı hak etmek gerektiğine inanıyorum. İtalya’da elde ettiğim deneyim de benim bu gelişimimde katkı sağladı. Orada aldığım dakikalar da deneyim etme fırsatım oldu. Bu döneme da uygun başladığımı düşünüyorum. Antrenmanlara ve performansıma ehemmiyet veriyorum Sanırım daha güzel olmamdaki faktörler bunlar” biçiminde konuştu.

‘BURADA MEMNUNUM AMA…’

Zajc, yeni dönemde Fenerbahçe formayı giyip giymeyeceği tarafındaki soruya, “Burada olmaktan çok memnunum. Ancak futbolda her ihtimal kelam konusu. Ben Fenerbahçe’ye odaklanmış durumdayım. Ligin başlamasına da az bir mühlet kaldı, öteki bir şey düşünmek istemiyorum. Burada elde etmek istediklerimi elde ederek başarılı olmak istiyorum” sözlerini kullandı.

‘YÜZDE YÜZ HAZIR DEĞİLİZ’

Teknik yönetici Pereira’nın sistemine adapte olmaya çalıştıklarını kaydeden Zajc, “Şu anda oynamış olduğumuz sistem yeni. Hepimiz adapte olmaya çalışıyoruz, yüzde yüz hazır değiliz ancak geliştireceğimiz noktalar var. Şu an formda ve uygun olduğumuzu düşünüyorum. Yorgunluğun da olması olağan, saha içinde yapmanız gereken şeyleri engelleyebiliyor ancak dönem daha uzun. Yanılgılarımızı törpüleyerek devam edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

‘KALİTELİ BİR TAKIMA SAHİBİZ’

Fenerbahçe’de oynamanın memnunluk verici ve birebir vakitte kolay olduğunu lisana getiren Zajc, “Çünkü takımda yer alanlar futbolu düzgün biliyorlar, futbolun nasıl oynanması gerektiğini düzgün biliyorlar. Biz de saha içinde oynarken birbirimizi düzgün anladığımızı düşünüyorum. 25-30 oyuncu takımda varsayarsak kaliteli bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu durumun da ekip için uygun olduğunu düşünüyorum. Zira faza âlâ oyuncunun olması demek rekabeti artırır. Hasebiyle bu da performansımızı da artıracağı için menfaat sağlayacaktır” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir