Milas Belediye Başkanı: Yangın yoğun bir şekilde devam ediyor, acil müdahale şart

Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, yangının devam ettiği Milas ilçesinin Çökertme Mahallesi’nden son durumu paylaştı. “Şu anda yangın Çökertme ...


Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, yangının devam ettiği Milas ilçesinin Çökertme Mahallesi’nden son durumu paylaştı.

“Şu anda yangın Çökertme’nin çabucak yanındaki sırtlarda, ağır bir biçimde devam ediyor. Rüzgarın tesiriyle Çökertme’ye yanlışsız geliyor” bilgisini veren Tokat, “Acil müdahale gereksinimi var. Yetkililerle görüştük. Buraya arazöz dayanağıyla birlikte helikopterlerin hatta uçakların tekrar devreye girmesi gerektiğini söz ettik. Helikopter geldi ancak uçakları bekliyoruz” diye konuştu.

TAHLİYELER YAPILIYOR

“Yeni yanan yer ile eski yangın yeri birleşmiş durumda. Sırtlardan aşağı inmesi durumunda önemli olarak Çökertme kıyısı ziyan görecek” diyen Tokat, bölgede tahliyelerin yapıldığını bildirdi.

Tokat, “Buraya çabucak müdahale kural. Havanın kararmasıyla birlikte burada müdahale imkanı kalmayacak ve Çökertme’yi kendi mukadderatıyla baş başa bırakmış olacağız” ikazlarında bulundu.

“ÇÖKERTME YANIYOR, UÇAK TAKVİYESİ YOK”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da “Çökertme yanıyor. Helikopter ve uçak dayanağı yok. Yol kapanıyor. Liderimizin çığlığını ülkeyi yönetenler duymuyor” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir