Milli judocu Recep Çiftçi bronz madalya kazandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda erkekler judo 60 kiloda Recep Çiftçi, bronz madalyanın sahibi oldu. Nippon Budokan Spor Salonu'nda ...


2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda erkekler judo 60 kiloda Recep Çiftçi, bronz madalyanın sahibi oldu.

Nippon Budokan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen karşılaşmada Recep Çiftçi, Türkiye’ye Tokyo 2020’deki birinci madalyasını getirdi.

Ulusal atlet, bronz madalya maçında Venezuellalı Marcos Dennis Blanco’yla karşılaştı. Rakibi karşısında 1-0 gerideyken yeterli bir oyun ortaya koyan 26 yaşındaki sportmen, karşılaşmayı ipponla kazandı ve bronz madalya kazandı.

Müsabakayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da salonda takip etti. Kasapoğlu, Recep Çiftçi’yi tebrik eden birinci isim oldu.


“SÖZ VERMİŞTİM”

Karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulunan Recep Çiftçi, gayesine bir adım yaklaştığını lisana getirerek, “Altın madalya için daha verimli çalışacağım. Ülkemiz için hoş bir madalya aldım. Buraya gelmeden evvel amacım vardı. İki aylık çocuğum var, onunla vakit geçiremedim. Evvel bayrağımız, sonra çocuğum için yarışacağıma kelam vermiştim. Sözümü tuttuğum için çok memnunum. Milletimizin takviyesini her vakit yanımızda hissettik. Şu an ülkeme madalya kazandırdığım için çok memnunum.” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir