NASA, Mars simülasyonları için aday arıyor

NASA’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 2022 sonbaharında başlatılması planlanan bir yıllık simülasyon vazifeleri için mürettebat üyesi ...


NASA’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 2022 sonbaharında başlatılması planlanan bir yıllık simülasyon vazifeleri için mürettebat üyesi olarak katılmak isteyen müracaat sahiplerinin arandığı bildirildi.

MARS SİMÜLASYONLARI İÇİN BİR YIL ÇALIŞACAK ADAY

“Mürettebat Sıhhati ve Performans Keşfi Analoğu” olarak isimlendirilen misyonlar dizisi, bir yıllık 3 Mars yüzey simülasyonlarını içine alırken, simülasyonların NASA’nın Johnson Uzay Merkezi’nde yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Simülasyonlarla, Ay ve Mars’a gelecekte yapılacak beşerli uzay vazifelerinde mümkün meseleleri önlemek ve çözmek için teknoloji geliştirerek araştırmaların desteklenmesi hedefleniyor.

MAKSAT, FİZİKÎ VE ZİHİNSEL ZORLUKLARI ANLAMAK

NASA’nın Gelişmiş Besin Teknoloji Araştırmalarından Sorumlu Bilim İnsanı Grace Douglas, analog çalışmanın kritik değere sahip olduğunu belirterek, “Simülasyonlar, astronotların uzay vazifelerine gitmeden evvel karşılaşacakları fizikî ve zihinsel zorlukları anlamamıza ve bunlara karşı koymamıza yardımcı olacak.” dedi.

ADAYLARDA İSTENEN KAİDELER

NASA, simülasyonlarda vazife alacak 30 ve 55 yaşları ortasında, İngilizce bilen, sağlıklı, ABD vatandaşı ya da daimi oturumu olan adaylar arıyor.

Mürettebat seçiminin, seçilen aday adayları ortasından standart NASA kriterleriyle yapılacağı bilgisi paylaşıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir