Nihat Özdemir, yeni sezon öncesi Süper Lig ve TFF 1. Lig’deki yenilikleri açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir yeni dönem öncesi yayıncı kuruluş beIN Sports’a açıklamalarda bulundu. Taraftarların ...


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir yeni dönem öncesi yayıncı kuruluş beIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

Taraftarların maçlara gelmeleri içi çift aşı olmalarını istediklerini belirten Özdemir, hadise sayıları düştükçe statlardaki seyirci sayısını arttırmak istediklerini söyledi.

“Adana Demirspor-Beşiktaş maçında taraftarlar yan yanaydı. Bunun denetimi yapılmazsa, kimi maddi ve manevi cezalar olabilir. Taraftarlar buna itina göstermeli” diyen TFF Lideri, “Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçıyla yeni dönem başlayacak. Burada taraftarların ne yapacağını, TFF olarak izleyeceğiz. Bundan sonra alacağımız kararlarda, bu taraftarın seyircilerimizin tavrı çok tesirli olacaktır. Kulüp yöneticilerimize de bilhassa istirham ediyorum. Kendi taraftarlarını disipline ederek, en az halde ziyan verecek sistemle maçları seyretmeleri gerekmektedir” tabirlerini kullandı.

TFF Lideri Nihat Özdemir’in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

DEPLASMAN GRUP TARAFTARI OLMAYACAK

– Değerli bir değişiklik oldu. İki gün evvel idare şurası toplantımız vardı. Deplasmana gelen ekiplerin taraftarı gelmeyecek. Deplasmana giden taraftarlar otobüsle gidiyor ve uzaklığa dikkat edilmiyor. Bu dönem için konuk kadro seyircisinin maçlara gelmesini yasakladık. Tek vazgeçemeyeceğimiz mevzu insan sıhhatidir. Hiçbir vakit konuk kadro maçlara seyircili gelemeyecektir.

TABANI BERBAT OLAN STATTA MAÇ OYNANMAYACAK

– Geçen yıl stadyum tabanlarından çok büyük şikayetler aldık. Kamuoyunda TFF sorumluymuş üzere eleştirildi. Halbuki bunun bizimle hiçbir konusu yoktu. Her kulüp kendi stadından sorumlu olacaktı. Bu sene bir talimat değişikliği yaptık. Artık her kulübün bir saha sorumlusu olacak. Artık her ay stat tabanları denetlenecek. Bir ay olmazsa 1 haftaya inecek. Şayet stat yeri uygun olmazsa, o hafta yeri uygun olmayan statta maç oynatılmayacak. Tabanı elverişli olmayan hiçbir statta maç oynatmama kararı aldık.

DEPLASMAN GOLÜ KALDIRILDI

– UEFA, deplasmanda atılan gol kuralını kaldırdı. Biz de rövanşlı maçlarda deplasmanda atılan gol avantajını UEFA üzere kaldırdık. Biz esasen UEFA’nın 55 üyesinden bir tanesiyiz. UEFA’nın futbolla ilgili aldığı kararları Türkiye’mizde uygulamak ana maksatlardan bir tanesi. TFF 1.Lig play-off’unda ve Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final, yarı final müsabakalarında deplasman golü kuralı kaldırıldı.

– 25 A klasman hakemimiz olacak. VAR’A 7 yeni hakem gelecek. TFF 1. Lig’de de bu yıl VAR olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir