Noterlerde güvenli ödeme sistemi ile 921 milyon liralık işlem yapıldı

Noterlerde alım-satım yapılırken iki taraf da ödeme konusunda tedirginlik yaşıyordu. Ödemesini almadan taşıtının dönemini yapmak istemeyen olduğu ...


Noterlerde alım-satım yapılırken iki taraf da ödeme konusunda tedirginlik yaşıyordu. Ödemesini almadan taşıtının dönemini yapmak istemeyen olduğu üzere, ödemesini yapıp da aracın devranını alamayacağından çekinenlerin imdadına “güvenli ödeme sistemi” yetişti. Artık sürece bahis olan para bu havuzda duruyor, süreç sonunda muhatabının hesabına gönderiliyor.

SİSTEM 1.763 NOTERLİKTE UYGULANIYOR

Noterliklerde ödemeye dayalı kontratlardaki aksaklıkların yahut dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesini sağlayan inançlı ödeme sistemi, 1.763 noterlikte uygulanıyor.

SÜREÇ HACMİ 192 LİRAYA ULAŞTI

Adalet Bakanlığı, 3 Şubat 2020’de noterlerde uygulamaya konulan inançlı ödeme sistemiyle yapılan süreçlerin hacminin, 921 milyon liraya ulaştığını bildirdi.

NOTERLİK SÜREÇLERİNDE FİYATLARIN KREDİ KARTI İLE ÖDENMESİ SÜRÜYOR

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 3 Şubat 2020’de uygulamaya konulan “Noterlik Süreçlerinde İnançlı Ödeme Sistemi ve Noter Fiyatlarının Kredi Kartı ile Ödenmesi” uygulamasının sürdüğü belirtildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir