Oğlu SMA hastası olan baba: Tedavi masrafı 26 milyonu buldu, nasıl ödeyeyim?

Çorum'daki ziyaretlerine devam eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muharip Gaziler Derneği ve esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra Çorum ...


Çorum’daki ziyaretlerine devam eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muharip Gaziler Derneği ve esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra Çorum Otizm Derneği’ni de ziyaret ederek aileler ile görüşen CHP önderi Kılıçdaroğlu, SMA hastası Tuğkan Uraz için düzenlenen yardım kampanyasına takviye vermek için ailesi ile bir ortaya geldi.

“ÇOCUĞUM VEFATA TERK EDİLECEK”

Tuğkan Uraz’ın babası çocuğunun güzelleşmesi için masrafın 26 milyon lirayı bulduğunu söz ederek, şöyle konuştu:

* Şu anda Türkiye’mizdeki tedavi bizi güzelleştirmiyor, yalnızca durduruyor. Benim çocuğum dozların hepsini bitirdi. Artık 20 gün sonra Samsun 19 Mayıs’ta 5 tane tabibin önünde heyete girecek. Heyetten yüzde 70 alırsa 5. doz iğne vurduracak.

* Yüzde 70’i geçemezse çocuğumun Türkiye’de tedavisi bitmiştir. Yani Türkiye vefata terk etti. Benim bu kadar çığlığım, hüzünlerim, sizin önünüzü kesme sebebim büsbütün bu.

* 20 gün sonra benim çocuğum yüzde 70’i geçemezse, benim çocuğum büsbütün vefata terk edilecek. Benim derdim bu. Ben buna alıştım. Makinalarla yatıp, makinalarla kalkıyorum. Lokal medya da bizim sesimizi duysun. Bizim elimizi tutsunlar. Halk olarak sesimizi duysunlar.

* 26 trilyonu bulacak bir aile değilim. Tahminen 1 trilyon, 2 trilyonu bulurum. Ancak 26 trilyonu hiçbir aile çıkaramaz. Ben tüm ailelerin sesiyim. Bu paranın imkanı yok. Ben 4 aydır sokaklardayım topladığım para 1 trilyon.

* 1 lira verenden de 10 lira verenden de Allah razı olsun fakat topladığımız bu. 2 yaşına kadar ne toplayabilirim ben? 10 trilyon toplasam 16 trilyon daha yok.

“ORTAK ÇALIŞARAK ÇEMBERİ BÜYÜTECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, “Bu mevzuyu yalnızca ben değil, tüm milletvekili arkadaşlarımız lisana getiriyor. Tıpkı vakitte meclis genel şurasında milletvekili arkadaşlarım bu mevzuyu gündeme getiriyor. İlacın kıymetli olup olmamasına bakmaksızın, insan hayatı kelam mevzusuysa gerisi teferruattır. Ortak çalışarak çemberi büyüteceğiz” diye konuştu.

“SÖZ VERİLEN TESTLER HÂLÂ BAŞLAMADI”

Öte yandan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Türkiye’de evlenecek tüm çiftlere fiyatsız SMA tarama testi yapılması için yıllardır gayret ettiğini, Sıhhat Bakanı’na bu hususta önergeler verdiğini fakat yanıt verilmediği söyledi. Taşçıer, “Söz verdiğiniz testler neden hâlâ başlamadı?” diye sordu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir