Oğluyla birlikte eşini öldüren bayan: Çocuklarım için yaptım

Üç çocuk annesi Elif Katar, 21 Mart 2020’de, gece, meskene alkollü gelip kendisine ve çocuklarına şiddet uygulayan eşi İsmail Katar ile arbede ...


Üç çocuk annesi Elif Katar, 21 Mart 2020’de, gece, meskene alkollü gelip kendisine ve çocuklarına şiddet uygulayan eşi İsmail Katar ile arbede etti. Elif Katar, arbede sırasında, büyük oğlu Mehmet Can Katar ile, elbise neslini İsmail Katar’ın boynuna dolayıp uçlarından çekip boğarak öldürdü.

Olayın akabinde tutuklanan anne ve oğlu hakkında ‘eşi ve üst soyu taammüden öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti, her iki sanığa da evvel ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verdi, ceza ağır tahrik ve âlâ hal indirimi uygulanarak 15’er yıla düşürüldü. Karar, avukatlar tarafından Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındı. Mahkeme kararı şahitlerin dinlenmesindeki tarz eksikliği nedeniyle bozarak belgeyi Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri gönderdi.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Tekrar görülen duruşmaya Elif Katar ile Mehmet Can Katar, bulundukları cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. İsmail Katar’ın kardeşi Metin Katar ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Bir evvelki savunmasında, “O gece tekrar alkollü geldi. Hepimizi salona topladı. Küfür ve hakaretlerine devam etti. Bana ve küçük çocuklarıma vurmaya başlayınca büyük oğlum ortaya girdi. Sonra tekraren çocuklara küfretti. Ben bu sırada çocukları odalarına gönderdim. Kolumdan tutarak, kapıya yöneldi, ‘çok borcum var seni satacağım’ dedi. Bir anda kendimi kaybettim ve yerde gördüğüm elbise jenerasyonunu alarak boğazına doladım.

Beni götürmesin diye bayıltmak istedim, öldürmek istemedim. Gürültüye gelen büyük oğlum boğazındaki nesli çözdü. Onun parmak izi bu yüzden çıktı” diyen Elif Katar, bu defa haklarının, avukatı tarafından savunulmasını ve tahliyesini talep etti. Elif Katar, “1,5 yıldır cezaevindeyim. Bu hatası, namusum için, bir bayan ve anne olarak işledim. Mahkemeden tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Mehmet Can Katar da en küçük kardeşi K.K.’den 4 aydan beri kimsenin haber almadığını söyleyerek, “Dağılan ailemizden kalan küçük kardeşime 4 aydır kimse ulaşamıyor. Kayıp kardeşimi bulmak için isimli denetim kaidesiyle tahliyemi talep ediyorum. Vicdanen çok rahatsızım” dedi.

‘SANIKLAR CEZALANDIRILSIN’

İsmail Katar’ın kardeşi Metin Katar ise sanıkların cezalandırılması istedi. Kayıp K.K.’nin 18 yaşına kadar Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kaldığını, daha sonra da Kırıkkale’de anneannesinin yanında olduğunu söyleyen Metin Katar, 4 aydır yeğeninden haber alamadığını belirtti. Mahkemede, şahitlerin tekrar dinlenmesine karar verilip, duruşma ertelendi. (DHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir