Öğretmen maskesini çıkardı, sınıfın yarısına virüs bulaştı

ABD’nin California eyaletinde bir ilkokul öğretmeni, sınıfta maskesini çıkarınca, 26 öğrencisine corona virüs bulaştırdı. Raporda, ilkokul ...


ABD’nin California eyaletinde bir ilkokul öğretmeni, sınıfta maskesini çıkarınca, 26 öğrencisine corona virüs bulaştırdı.

Raporda, ilkokul öğretmeninin okulda maske zaruriliği olmasına karşın bir şeyler okurken, maske kullanmadığı, bu sebeple de okulda Delta varyantı salgınına neden olduğu belirtildi.

İlkokul öğretmeninin aşısız olduğu da aktarıldı. 13-16 Mayıs tarihleri ​​arasında toplumsal etkinliklere katıldığını bildiren öğretmen, 19 Mayıs’ta semptomatik hale geldi fakat başlangıçta semptomların alerjiden kaynaklandığına inanarak 21 Mayıs’a kadar corona virüs testi yaptırmadı.

SINIFIN YARISI CORONA VİRÜSE YAKALANDI

Sınıfta yüksek sesli bir şeyler okuduğu sırada maskesini indiren öğretmen, sınıfın yarısının corona virüse yakalanmasına neden oldu.

Yetkililer, 12 yaşından küçük çocukların öğretmenleri sayesinde Delta varyantına yakalandığını belirtirken, hastanede tedavi gören hiçbir öğrenci olmadığı aktarıldı.

Cuma günü yayınlanan rapor, şimdi aşı olamayan 12 yaşından küçük çocukları korumak için ilkokul öğretmenlerinin hem aşılanmasının ve maske/mesafe kuralına uymasının değerine dikkat çekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir