Olaylı maçta Nice’e ceza

Ligin üçüncü haftasında dün oynanan Nice-Olympique Marsilya müsabakası, Marsilyalı Dimitri Payet'in tribünden kendisine atılan kimi hususları ...


Ligin üçüncü haftasında dün oynanan Nice-Olympique Marsilya müsabakası, Marsilyalı Dimitri Payet’in tribünden kendisine atılan kimi hususları taraftarlara geri fırlatmasının akabinde Birçok taraftarlarının alana inmesi nedeniyle 77. dakikada durdurulmuştu.

Yaklaşık 1,5 saat sonra maçın kaldığı yerden başlaması kararı alınmış lakin Marsilyalı futbolcular alana çıkmayı reddetmişti.

4 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAYACAK

Alpes-Maritimes Valisi Bernard Gonzalez, yaptığı açıklamada, Kaç taraftarlarının korner kullanmak üzere sahanın köşesinde bulunan Dimitri Payet’e şişelerin fırlatıldığı tribüne 4 maç seyircinin alınmayacağını belirtti.

Öte yandan Fransız basınındaki haberlerde, kelam konusu maçta çıkan olaylarda Payet’e vurduğundan şüphelenilen 28 yaşındaki bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. Birçok Savcısı Xavier Bonhomme, bu kişinin Kaç kentine yaklaşık 40 kilometre arada bulunan Mandelieu-la-Napoule kasabasında gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Birçok Savcılığı da müsabaka sırasında çıkan olaylara ait soruşturma açıldığını bildirdi.

LFP Disiplin Komitesi, dünkü müsabakada çıkan olaylar nedeniyle Kaç ve Olympique Marsilya’yı 25 Ağustos’ta toplantıya çağırdı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir