Orman işçilerine hortum taşıyan kadın: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi

Köyceğiz ilçesinin Yangı Mahallesi’ndeki makilik alanda 28 Temmuz’da saat 15.45’te başlayan yangın rüzgarın tesiriyle büyüdü. Grupların havadan ...


Köyceğiz ilçesinin Yangı Mahallesi’ndeki makilik alanda 28 Temmuz’da saat 15.45’te başlayan yangın rüzgarın tesiriyle büyüdü.

Grupların havadan ve karadan müdahalesinin sürdüğü yangını söndürme çalışmalarına, bayanların ve çocukların da ortalarında bulunduğu vatandaşlar dayanak oluyor.

Yangının başladığı günden bu yana orman işçileri ve itfaiye çalışanları ile birlikte söndürme çalışmalarının içerisinde yer alan Merve Koçyiğit, azmi ile örnek oldu.

Türkiye, Merve’yi alev savaşçılarına takviye olmak için arazözün hortumunu sırtına alarak taşıdığı sırada çekilen fotoğrafı ile tanıdı.

“HERKESİ TAKVİYE OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Toplumsal medyada Kurtuluş Savaşı’nda cepheye kağnılarla mermi taşıyan bayanların fotoğrafıyla birlikte yan yana, yüzlerce defa paylaşılan fotoğraf ile herkesin merak ettiği Merve, hislerini anlattı.

Koçyiğit, yangının konutlarına hakikat ilerlediğini belirterek, “Alevlerin yolun alt tarafına inmemesi için uğraştık. Meskenlerimiz yanacaktı. Nefes almamızı sağlayan yeşil alanlarımızı, ormanlarımızı kurtarmak için herkesi dayanak olmaya davet ediyorum. Fotoğrafın paylaşılmasından sonra çok sayıda bildiri atan ve arayan oldu. Vakit değişse de bayanlarımız hiç değişmedi” dedi. DHA


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir