Oyun şirketindeki taciz skandalı istifa ile sonuçlandı

Activision Blizzard mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “World of Warcraft” ve “Overwatch”dan sorumlu Blizzard kısmının başındaki J. Allen Brack ...


Activision Blizzard mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “World of Warcraft” ve “Overwatch”dan sorumlu Blizzard kısmının başındaki J. Allen Brack’in yeni fırsatları kovalamak için şirketten ayrıldığını söyledi.

Brack, California eyaletinin geçen ay Blizzard’a açtığı davada cinsel taciz, tecavüz latifeleri ve bir bayan çalışanı intihara sürüklemek üzere hareketlerle suçlandı. 15 yıldır Blizzard’da olan Brack, California’da görülen davaya nazaran cinsel suistimalin farkındaydı ve hatta buna müsaade veriyordu.

MarketWatch datalarına nazaran Activision Blizzard payı salı sabahı yüzde 5.5’ten fazla düştü. Geçen hafta ise Activision Blizzard çalışanları taciz mağdurlarıyla dayanışma içinde olduklarını göstererek işten ayrıldılar ve şirketin davaya küçümseyen karşılığını “iğrenç ve aşağılayıcı” olarak nitelendirerek CEO Bobby Kotick’in özür dilemesini istediler.

TEK HATALI O DEĞİL

Şirket, Brack’in yerini Jen Oneal ve Mike Ybarra ile doldurmaya çalışacak.

Brack, Blizzard’ın web sitesinde yayınladığı açıklamada, “Jen Oneal ve Mike Ybarra’nın Blizzard’ın tam potansiyelini gerçekleştirmesi için muhtaçlık duyduğu liderliği sağlayacağından ve değişimin suratını artıracağından eminim. Bunu tutku ve coşkuyla yapacaklarını ve Blizzard’ı bu kadar özel kılan kültürümüzün bileşenlerine en üst seviyede dürüstlük ve bağlılıkla liderlik edeceklerine güveniyorum” yazdı.

J. Allen Brack’in istifası çalışanları biraz yatıştırmış üzere görünse de şirketteki problemlere neden olan tek yönetici o değil. Lider yardımcısı olarak vazife alan Fran Townsend de taciz ve ayrımcılıkla ilgili çıkan suçlamalara en başından beri agresif bir halde karşılık vermeye devam ediyor. Hatta kendisine karşılık veren çalışanları engelleyerek reaksiyon gösteriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir