Özlem Türeci ve Uğur Şahin aşı hikayesini kitaplaştırıyor

BioNTech’in kurucuları Hasret Türeci ve Uğur Şahin, bir kitap yazarak corona virüsü salgınına karşı geliştirdikleri aşının öyküsünü yazma kararı ...


BioNTech’in kurucuları Hasret Türeci ve Uğur Şahin, bir kitap yazarak corona virüsü salgınına karşı geliştirdikleri aşının öyküsünü yazma kararı aldı.

Vaccine: How the Breakthrough of a Generation Fought Covid-19 (Aşı: Bir Jenerasyondan Çığır Açanlar Covid-19’la Savaştı) isimli kitapta ikilinin aşı geliştirme süreci ve corona virüsü salgınıyla çabası mercek altına alınacak.

Financial Times muhabiri Joe Miller tarafından kaleme alınan kitapta Dr. Türeci ve Dr. Şahin’in yanı sıra BioNTech ve Pfizer’dan üst seviye yetkililerin de görüşleri yer alacak.

Dr. Türeci ve Dr. Şahin ile yapılan 150 saati aşkın röportajdan derlenen kitapla ilgili konuşan Miller, “Rekor kıran gelişmeyi izlemekten ve çağımızın en büyük bilimsel muvaffakiyetinin öyküsünü anlatmaktan ötürü çok memnunum. Kanserle uzun süren uğraşlarında Şahin ve Türeci bağışıklık sisteminin gücüne inandı. Onların başarısı, insanlığın en karanlık anlarında tatlı bir tesadüf değildi” sözünü kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir