Pakistan’da vatandaşlar koronavirüs aşı merkezlerine hücum etti

Koronavirüs ile çaba kapsamında aşılama kampanyalarına sürat kesmeden devam eden Pakistan’da, Sind eyaleti idaresinden gelen açıklama üzerine ...


Koronavirüs ile çaba kapsamında aşılama kampanyalarına sürat kesmeden devam eden Pakistan’da, Sind eyaleti idaresinden gelen açıklama üzerine vatandaşlar koronavirüs aşı merkezlerine atak etti.

SIM KART BLOKESİ VE MAAŞ ÖDEMESİ YAPILMAYACAĞININ AÇIKLANMASI VATANDAŞLARI HAREKETE GEÇİRDİ

Sind eyaleti tarafından yapılan açıklamada, aşılanmayan bireylerin cep telefonlarının SIM kartlarının bloke edileceği ve çalışanların ise Ağustos ayı maaşlarını alamayacakları kaydedildi.

AŞI MERKEZLERİNDE YOĞUNLUK OLUŞTU

Açıklamanın akabinde Sind eyaletinin Karaçi kentinde yüzlerce vatandaş, Karaçi Fuar Merkezi’nde ve Khaliq Dina Kütüphanesi’nde kurulan aşı merkezlerine atak etti.

UZUN KUYRUKLARDA SIRA BEKLEDİLER

Aşı merkezlerinde metrelerce uzunlukta aşı kuyrukları meydana gelirken, Karaçi’nin Lyari kasabasında ise aşı olmak isteyen vatandaşların akınına uğrayan Lyari Genel Hastanesi’nde vatandaşlar ile güvenlik vazifelileri ortasında arbede yaşandı. Lyari kasabasında yer alan Chakiwara polis karakolu memuru Abdul Ghaffar Shah yaptığı açıklamada, durumun denetim altına alınması için polis takımlarının olaya müdahale ettiğini belirtti.

SİND EYALETİNDE 24 SAAT AÇIK AŞI MERKEZLERİ KURULACAK

Sind Parlamentosu Sıhhat Siyasi Danışmanı Qasim Soomro yaptığı açıklamada, Sind’deki Covid-19 hadise sayısındaki kaygı verici artış göz önüne alındığında, Sind Sıhhat Departmanı’nın eyaletteki her bölgede en az 1 adet 24 saat açık aşı merkezi çalıştırmaya karar verdiğini duyurdu. Ayrıyeten Sind Sıhhat Departmanı tarafından yapılan açıklamada, eyaletteki Covid-19 olay oranının 24 saat içinde yüzde 23,79’a ulaştığı belirtildi.

PAKİSTAN’DA SON 24 SAATTE 5 BİN 26 YENİ OLAY TESPİT EDİLDİ

Pakistan Ulusal Komuta ve Operasyon Merkezi (NCOC) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde son 24 saatte yapılan 56 bin 965 Covid-19 testinde, 5 bin 26 yeni hadisenin tespit edildiği ve toplam hadise sayısının 1 milyon 34 bin 837’ye yükseldiği kaydedildi. NCOC, testlerdeki ulusal olumluluk oranının yüzde 8,8’e ulaştığını bildirdi. NCOC, son 24 saatte 62 kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini, Covid-19 kaynaklı toplam can kaybının 23 bin 422’ye yükseldiğini belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir