Pentagon: Afganistan’dan 17 bin kişiyi tahliye ettik

Afganistan’da Taliban’ın denetimi ele geçirmesinin akabinde başşehir Kabil’den tahliyeler devam ederken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü ...


Afganistan’da Taliban’ın denetimi ele geçirmesinin akabinde başşehir Kabil’den tahliyeler devam ederken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby ve ABD’li Tümgeneral William Taylor Afganistan’daki son gelişmelere ait ortak basın toplantısı düzenledi.

Taylor, ABD ordusunun Afganistan’dan tahliyeleri hızlandırdığını ve 14 Ağustos’tan bu yana 2 bin 500’ü ABD vatandaşı olmak üzere 17 bin kişinin tahliye edildiğini duyurdu. Taylor, son 24 saat içinde de Kabil Havaalanı’ndan 3 bin 800 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.

“ZAMAN VE YERE KARŞI SAVAŞIYORUZ”

Pentagon Sözcüsü Kirby ise Afganistan’da kalan kaç ABD vatandaşı olduğu konusunda net bilgiye sahip olmadıklarını belirterek, “Zaman ve yere karşı savaşıyoruz. Şu anda içinde bulunduğumuz yarış bu ve bunu mümkün olduğunca süratli ve inançlı bir halde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“GÜVENLİK DURUMU DEĞİŞKEN”

Kabil’deki güvenlik durumunu “dinamik” olarak nitelendiren Kirby, ABD’nin hedefinin, “mümkün olduğunca çok kişiyi olabildiğince süratli bir halde Afganistan’dan tahliye etmek” olduğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir