Pep Guardiola: 2023’te Manchester City’den ayrılacağım

Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola, Manchester City'den ayrılığıyla ilgili birinci sefer konuştu. İspanyol teknik adam, City'den ...


Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola, Manchester City’den ayrılığıyla ilgili birinci sefer konuştu.

İspanyol teknik adam, City’den 2023’te ayrılacağını ve bir ulusal kadro çalıştıracağını açıkladı.

2023’TE VEDA EDECEK

50 yaşındaki teknik adam ESPN televizyonunun Brezilya’da yayın yapan kanalına açıklamalar yaparken, 2022-23 sonunda City ile sona erecek kontratın akabinde kulüp mesleğine orta vereceğini söyledi.

City’ye 2016’da gelen ve İngiliz takımıyla 3 lig şampiyonluğu kazanan Guardiola, “Bu gruptaki 7 yılın akabinde, durmam gerektiğini düşünüyorum. Bir orta vereceğim ve ne olacağını göreceğiz. Durup öbür teknik yöneticilerden bir şeyler öğrenmeliyim. Duruma nazaran, Güney Amerika’da, Avrupa’da yahut Copa Amerika’da oynayan bir ekip çalıştırabilirim. Bunu deneyimlemek istiyorum.” tabirlerini kullandı.

“SONRAKİ DURAK ULUSAL TAKIM”

City ile 3 lig şampiyonluğunun yanısıra Federasyon Kupası ve üst üste dört kere de lig kupası kazanan Guardiola, “Mümkünse bir sonraki durak ulusal ekip olacak” açıklamasını yaptı.

Daha evvel Bayern Münih ve Barcelona’da da üçer lig şampiyonluğu kazanan Pep Guardiola, Barcelona’dan ayrıldığı 2012’de çalıştırıcılığa bir yıl orta vermiş daha sonra Bayern Münih’in başına geçmişti. Guardiola, Barcelona’daki oyunculuk periyodunda de 6 lig şampiyonluğuyla birlikte 1992 Avrupa Kupası’nı da kazanmıştı. İspanya Ulusal Kadrosunun formasını 47 kere giyen Guardiola, 5 gol atmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir