Pfizer’dan üçüncü doz açıklaması: Antikorları üç kat artırıyor

ABD’li ilaç devi Pfizer, iki doz COVID-19 aşısının destek dozunun corona virüsüne karşı antikorlarda üç kattan fazla artış sağladığını ...


ABD’li ilaç devi Pfizer, iki doz COVID-19 aşısının destek dozunun corona virüsüne karşı antikorlarda üç kattan fazla artış sağladığını açıklayarak, üçüncü doz aşı için ABD düzenleyici kurumundan onay istedi.

Pfizer ve Alman ortağı BioNTech, bu haftanın sonuna kadar 16 yaş ve üzeri şahıslarda destek dozların kullanımı için başvuruyu tamamlamayı hedefliyor.

Düzenleyici kurumlar destek dozların gerekli olduğuna karar verirse, ABD hükümeti, sekiz aydan uzun müddet evvel Pfizer-BioNTech yahut Moderna ile aşılanmış ABD’lilere Eylül ayından itibaren üçüncü doz aşıları yapmaya başlayacak.

6 AYA İNEBİLİR

Fakat Wall Street Journal’da yer alan habere nazaran, ikinci ve üçüncü doz ortasında sekiz aylık mühletin altı aya indirilme ihtimali bulunuyor.

ABD’li düzenleyici kurum danışmanlarından oluşan bir komitenin klinik bilgileri gözden geçirmek için Pazartesi günü bir ortaya gelmesi planlanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir