Polonya’da koronavirüs aşı merkezi kundaklandı

Polonya’da Zamosc kentinde dün gece koronavirüs aşı merkezi ile sıhhat ve epidemiyoloji istasyonuna atak yapıldı. AŞI MERKEZİNİ KUNDAKLADI ...


Polonya’da Zamosc kentinde dün gece koronavirüs aşı merkezi ile sıhhat ve epidemiyoloji istasyonuna atak yapıldı.

AŞI MERKEZİNİ KUNDAKLADI

Aşı merkezinin güvenlik kameralarına yansıyan manzaralarda, olay yerine bisikletiyle gelen şahıs, aşı merkezinin bodrum katının camını kırarak aşı merkezini kundakladı. Güvenlik vazifelileri gelmeden olay yerinden uzaklaşan şahıs, daha sonra devlet sıhhat ve epidemiyoloji istasyonuna saldırdı.

KİMİ EKİPMANLAR VE AŞILAR ZİYAN GÖRDÜ

Zamosc Emniyet Müdürü Jaroslaw Szymczyk, koronavirüs aşı merkezine düzenlenen hücumda yaralı ve meyyit olmadığını, lakin çıkan yangınlar nedeniyle birtakım ekipmanların ve buzdolaplarında bulunan koronavirüs aşılarının ziyan gördüğünü kaydetti.

Szymczyk, “Olaya ait çalışmalarımız devam ediyor. Bu kabul edilemez bir hücum. Olayı gerçekleştiren kişiyi yakalayıp en ağır cezayı alması için yargıya teslim edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“AŞI MERKEZLERİNE YAPILAN AKINLAR KONUSUNDA ÇOK KATI OLACAĞIZ”

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise aşı merkezlerine yönelik akınlara tolerans göstermeyeceğini belirterek, “Covid-19 aşı merkezlerine yapılan akınlar konusunda çok katı olacağız. Tolerans göstermemiz kelam konusu olamaz. Dünyayı etkileyen Covid-19 ile baş etmenin tek yolu aşıdır ve buralara ziyan vermelerine pürüz olacağız” dedi.

DAHA EVVEL DE AŞI TERSLERİNİN SALDIRISINA UĞRAMIŞTI

Polonya’da dün de Covid-19 aşı aksisi taarruzlar yaşanmıştı. Ayrıyeten dün Polonya’nın Grodzisk Mazowiecki ve Gdynia kentlerinde aşı merkezlerine ataklar düzenlenmişti. Grodzisk Mazowiecki’de Covid-19 aşı zıtları bir hastaneye girmek istemiş, lakin Polonya polisinin müdahalesi ile karşılaşmıştı. Gdynia’da ise taşınabilir aşı otobüsünün etrafını saran aşı aykırıları, “Sizler katilsiniz” sloganları atarak otobüsü tekmelemişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir