Premier Lig’deki futbolculara kırmızı liste kararı

İngiltere futbolunda enteresan bir karara imza atıldı. Premier Lig kulüpleri, Kovid-19 salgını nedeniyle İngiltere'nin kırmızı listesinde ...


İngiltere futbolunda enteresan bir karara imza atıldı.

Premier Lig kulüpleri, Kovid-19 salgını nedeniyle İngiltere’nin kırmızı listesinde bulunan ülkelerde gelecek ay maç yapacak ulusal kadrolara oyuncu göndermeme kararı aldı.

60 FUTBOLCUYU KAPSIYOR

İnternet sitesinde yer alan açıklamada, oybirliğiyle alınan kararın gelecek ay ki ulusal maç ortasında kırmızı listede yer alan 26 ülkeye seyahat yapması beklenen yaklaşık 60 futbolcuyu kapsadığı kaydedildi.

Açıklamada, kırmızı ülkeden dönen ve 10 günlük mecburî karantinaya giren bir futbolcunun Premier Lig’de iki, UEFA tertiplerinde ve Lig Kupası’nda birer maç kaçırabileceği vurgulandı.

TÜRKİYE DE YER ALIYOR

İngiltere’nin kırmızı listesindeki ülkeler ortasında Türkiye de yer alıyor.

İngiliz basında yer alan haberlere nazaran, yarın ya da perşembe günü kırmızı listenin güncellenmesi ve Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması bekleniyor.

Ulusal futbolculardan Çağlar Söyüncü Leicester City’de, Ozan Tufan Watford’da ve Halil Dervişoğlu ise Brentford’da forma giyiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir