Rıdvan Dilmen’den Gaziantep FK-Beşiktaş maçı yorumu

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, 0-0 biten Gaziantep FK - Beşiktaş maçını kıymetlendirdi. N'Sakala'nın sıhhatinin her şeyden daha değerli olduğunu ...


Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, 0-0 biten Gaziantep FK – Beşiktaş maçını kıymetlendirdi.

N’Sakala’nın sıhhatinin her şeyden daha değerli olduğunu vurgulayan Rıdvan Dilmen, “100 dakika oynandı oyun, çok uzun bir müddet bu. Maçın birinci yarısı ortada. 35-45 ortası Beşiktaş hamle yapmak istedi lakin rakibini açamadı. Lakin ikinci yarıda geçen haftaki Beşiktaş’tan benzeri bir tablo gördük. Oyuncular büsbütün maça konsantre olduğu için Necip gördü ve koştu. N’Sakala’nın rahatsızlığından sonra oyuncu değişikliği oldu, biraz şablon oynadı. Sakatlığa kadar Beşiktaş’ın 1 puanı cepteydi, artı 2 puan daha alabilirdi. Son 10 dakikada da 1 puana razı olan bir Beşiktaş gördük.” dedi.

“LARIN KURALA TAKILDI”

Larin’in birinci 11 başlaması gerektiğini söyleyen Dilmen, “Moralli bir Larin, bugün sanki Kenan’ın yerine başlayabilir miydi? Sanırım yerliye takıldı. Larin’le oynaması için Rıdvan’la başlaması lazım. 8+3’e takıldı Beşiktaş. Larin’in geçen haftaki performansını gördükten sonra ben, Larin’le başlamama sebeplerinden en değerlisi olarak yabancı sonunu görüyorum. Sadece bu yüzden Mert Günok’u almaları pahalı.” tabirlerini kullandı.

“8+3 EZA ÇIKARACAK”

Yeni yabancı kuralının Beşiktaş’ı zorlayacağını söyleyen tecrübeli yorumcu, “8+3 yarın öbür gün Beşiktaş için düşünce çıkaracak üzere duruyor. Vakit zaman Ghezzal’ı dinlendirip, Töre’yi de oynatacaktır Sergen Hoca. Antep kuvvetli bir deplasmandır. Beşiktaş ile oynamaları, mesken sahibi olmaları, daha canlı olmaları değerli bir etkendi geçen haftaya nazaran Antep ekibi için.” dedi.

“ATIBA’YA ‘SEN HAYIRDIR’ DENMELİ”

Öte yandan Atiba hakkında da değerlendirmede bulunan Rıdvan Dilmen, “Beşiktaş’ın en büyük sorunlarından biri şu oldu; 4-1-4-1 bir anda bozuldu. Atiba, bazen Kenan’ın önüne geçti. Atiba için biraz İstek, biraz Alex diyoruz ya. Fazla Alex olma, İstek Çalımbay ol bazen. Atiba’nın 2. santrfor oynamaya hakkı yok, o denli bir lüksü yok. Sergen Yalçın’ın su molasında ya da devrede “Atiba sen hayırdır, santrfor mu oldun?” demesi gerek. Atiba, Kenan’ın yanına fazla girmeseydi daha fazla konum bulurdu Beşiktaş. Atiba’nın özel bir izleyicisiyim ben. Fakat bugün durum olarak yanlış yaptı.” halinde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir