Ronaldo transferinin perde arkası

Cristiano Ronaldo, Cuma günü yaşanan çarpıcı olaylardan sonra Manchester United'a transfer oldu. Portekizli süperstar, Juventus'tan ayrılmaya ...


Cristiano Ronaldo, Cuma günü yaşanan çarpıcı olaylardan sonra Manchester United’a transfer oldu.

Portekizli süperstar, Juventus’tan ayrılmaya karar verdikten sonra Manchester City’ye katılmak için görüşmelerde bulunuyordu ve perşembe günü İtalyan kulübünün hocası Massimiliano Allegri’ye devam etmeyeceğini söyledi.

Harry Kane’in transferi olmayınca Ronaldo ile görüşmelerini ilerleten City, transferde önemli bir kademe kaydetmişti lakin hesaba katmadığı bir kişi vardı o da Manchster United’ın efsane hocası Sir Alex Ferguson’du.

ALEX FERGUSON FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Cuma sabahı, Old Trafford’da geçirdiği altı dönem boyunca Ronaldo’ya eski hocası Sir Alex Ferguson, oyuncuya ulaştı ve onu fikrini değiştirmek için ikna etmeye başladı.

Manchester Evening News’in haberine nazaran; karşılıklı hayranlık ve birbirlerine olan düşkünlüklerinden sık sık kelam eden Ferguson ve Ronaldo, özel bir telefon görüşmesi yaptı ve bu da işleri büsbütün değiştirdi.

“ŞİMDİYE KADAR OLDUĞUM EN ÂLÂ KOÇ”

Ronaldo daha evvel Ferguson ile olan öyküsü hakkında şunları söylemişti:

Şampiyonlar Ligi’nde ve ligde kıymetli maçlarımız oldu ve ‘Koç, gidip babamı görmem lazım’ dedim.

Ben maç için kilit bir oyuncuydum lakin Ferguson, ‘Dinle, ailen hayatındaki en kıymetli şey. Üç gün, dört gün, beş gün gitmek istiyorsan gidebilirsin’ dedi.

O an bana yardımcı oldu zira hayatımın en değerli anıydı. Bunu benimle paylaştı ve bu yüzden ona hürmet duyuyorum ve benim için o şimdiye kadar sahip olduğum en uygun koç.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir