Rus muhalif Türkiye’ye kaçtı iddiası

Putin’in yıllardır demir yumrukla yönettiği Rusya’da 2020 yılında zehirlenen ve 2021 yılında ülkeye döndüğü vakit ise apar topar gözaltına alınan ...


Putin’in yıllardır demir yumrukla yönettiği Rusya’da 2020 yılında zehirlenen ve 2021 yılında ülkeye döndüğü vakit ise apar topar gözaltına alınan muhalif isim Alexei Navalny’nin yakın müttefiklerinden Lyubov Sobol’un ülkeden kaçtığı sav edildi.

Tez, Moskova idaresinin muhaliflere çok sert darbe vurmasının akabinde geldi. Mahkeme Sobol’a konut hapsine benzeyen bir ceza vermişti. Rusya’nın RT ve REN TV isimli kuruluşları Sobol’un Sobol’un cumartesi akşamı Türkiye’ye kaçtığını tez etti.

Ekho Moskvy’nin yayın direktörü de Sobol’un ülkeyi terk ettiğine dair bir açıklama yaptı.

Navalny’nin en tanınan müttefiklerindne olan 33 yaşındaki Sobol, başka muhaliflerin ülkeden kaçmasına karşın Moskova’da kalmıştı.

Sobol, Covid-19 yasaklarını ihlal ederek protesto düzenlediği için 1.5 yıl konut mahpusu cezası almıştı. Sobol geçen hafta içinde, “Bu ceza politiktir ve temelinde şimdi ceza infaz edilmediği için bunu ülkeyi terk etme daveti olarak görmek gerekebilir” demişti.

Sobol’un yakın etrafı ise şimdi genç siyasetçinin ülkeden kaçmasıyla ilgili bir açıklama yapmadı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir