Rusya’da yaklaşık 600 Müslüman gözaltına alındı

Rus TASS haber ajansına nazaran, avukat Lidiya Anosova, Moskova bölgesinde bulunan Kotelniki’deki mescitte cemaatin polis tarafından gözaltına ...


Rus TASS haber ajansına nazaran, avukat Lidiya Anosova, Moskova bölgesinde bulunan Kotelniki’deki mescitte cemaatin polis tarafından gözaltına alındığını belirtti.

YAKLAŞIK 600 MÜSLÜMAN GÖZALTINDA

Anosova, “Benim bilgilerime nazaran yaklaşık 600 kişi gözaltına alındı. Bu bireyler, Kotelniki’de mescitte gözaltına alındı.” tabirlerini kullandı.

Gözaltındakilerin polis araçlarıyla Lyubertsı Polis Karakolu’na götürüldüğünü kaydeden Anosova, “Bu bireylerin kimlikleri denetim ediliyor. Şimdilik bir suçlama bulunmuyor.” halinde konuştu.

Anosova, gözaltındakilere polisin hakikat ve yasal biçimde muamelede bulunduğunu söyleyerek, müvekkillerine su verilmesine müsaade edildiğini lisana getirdi.

Rusya İçişleri Bakanlığı Moskova Bölgesi İdaresi Basın Servisi, gözaltıyla ilgili gelen bilgileri denetim ettiklerini duyurdu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir