Sadece 22 taşıt için 27.6 milyon TL

Yıllardır yangın söndürme uçaklarına kaynak ayrılmadığı yurdun dört bir yanını saran orman yangınlarıyla bir kere daha anlaşılırken, iktidarın ...


Yıllardır yangın söndürme uçaklarına kaynak ayrılmadığı yurdun dört bir yanını saran orman yangınlarıyla bir kere daha anlaşılırken, iktidarın sıra taşıt ve makam araçlarına gelince kesenin ağzını açtığı ortaya çıktı. En son Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tasarruf önlemleriyle birlikte bakanlıkların nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenirken, Dışişleri Bakanlığı’nın geçen yılki taşıt bilançosu dudak uçuklattı.

3’Ü ZIRHLI ARAÇ

Dışişleri Bakanlığı, yurtdışı teşkilatı için 2020’de 22 adet taşıt aldı. Bu taşıtlar için de 27 milyon 666 bin 466 lira ödendi. Alınan taşıtlar, 3’ü zırhlı araba, 8 zırhlı jip, 2 araba, 7 arazi aracı, 2 de minibüsten oluştu. Dışişleri’nin dış temsilciliklerinde envantere kayıtlı araç sayısı da bin 54’e yükseldi. Dışişleri Bakanlığı 2020 Faaliyet Raporu’nda, yurtdışı taşıtlarla ilgili şu bilgiler yer aldı:

– Bakanlık yurtdışı teşkilatı için 3 adet zırhlı binek araba, 8 adet zırhlı servis taşıtı (jip), 2 adet binek araba, 7 adet arazi binek (jip), 2 adet minibüs kotası verildi. Toplamda 22 adet taşıt 27 milyon 666 bin 466 TL bedelle satın alındı.

– 2020 yılı sonu prestijiyle dış temsilciliklerin envanterinde kayıtlı toplam taşıt sayısı bin 54 oldu. Bunların 203’ü binek, 3’ü kiralık binek, 172’si arazi binek (jip), 200’ü minibüs, 23’ü pikap, 62’si motosiklet, 197’si, zırhlı binek, 188’i zırhlı servis taşıtı (jip) ve 6’sı da öteki taşıtlardan oluştu.

YURTİÇİNDE DE ENVANTERİ GÜÇLÜ

Dışişleri Bakanlığı yalnızca yurtdışında değil yurtiçinde de bonkör. Bakanlığın envanterinde 104 adet binek, 14 adet kiralık sürücülü binek, 2 adet zırhlı binek, 17 adet minibüs, 5 adet kamyonet, 2 adet panelvan kamyonet, 1 adet çift kabin kamyonet, 1 adet ambulans, 1 adet kamyon ve 5 adet otobüs olmak üzere toplam 152 adet taşıt bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir