Sağlık Bakanı Koca, 2 ildeki gelişmeyi duyurdu

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 14 Ağustos datalarına nazaran, 284 bin 947 test yapıldı. Son 24 saatte, 19 bin ...


Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 14 Ağustos datalarına nazaran, 284 bin 947 test yapıldı.

Son 24 saatte, 19 bin 949 yeni olay tespit edildi. Corona nedeniyle bugün 145 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 15 bin 364 kişi sıhhatine kavuştu.

İKİ VİLAYETTE DURUM DEĞİŞTİ

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bolu ve Bingöl’ün kategorisinin değiştiğini duyurdu. Yeni gelişmeyi toplumsal medya hesabından duyuran Koca şu sözleri kullandı;

*Bolu, düşük riskli vilayetler ortasında yerini aldı. Salgın hastalığa karşı karar verip birinci doz aşısını olanların oranı %75’in üzerinde. Haritada bir kentimiz daha Mavi. Düşük riskli vilayet sayımız 26’ya yükseldi.

*Bingöl, çok yüksek risk düzeyini yüksek risk düzeyine indirdi. Haritadaki yeni rengi Turuncu. Aşı konusunda gerçek kararı vermek ve risk düzeyini düşürenlerden biri olmak, sıhhat çalışanlarımızdan şahsen bilgi almaya bağlı.

AŞILAMADA SON DURUM

Sıhhat Bakanlığı’nın şimdiki tablosuna nazaran, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 70.69, ikinci doz ortalaması yüzde 52.67, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 83 milyon 126 bin 182 oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir