Sağlık Bakanı Koca 4 iyi haberi duyurdu

Corona virüsü salgınına karşı aşılama çalışmaları sürüyor. Şimdiki bilgilere nazaran, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 75.16, ikinci doz ...


Corona virüsü salgınına karşı aşılama çalışmaları sürüyor. Şimdiki bilgilere nazaran, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 75.16, ikinci doz ortalaması yüzde 57.47, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 90 milyon 405 bin 737 oldu.

“4 YETERLİ HABER”

Aşı süreciyle ilgili toplumsal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 4 düzgün haberi duyurdu.

Bakan Koca, paylaşımlarında şunları belirtti:

* Daha hoş günler göreceğiz Trabzon, motorları maviliklere süreceğiz. Birinci doz aşı oranında %75’i aşan Trabzon’a saygılar! Karadeniz kıyısı uzunluktan boya Mavi!

* Yeşil Bursa, Mavi oldu. %75’i aşan birinci doz aşı oranıyla hangi kent olmaz!

* 4 UYGUN HABER! Bursa ve Trabzon’dan kelam ettik. Öbür 2 haberimiz de değerli: Mardin çok yüksek risk düzeyini yüksek risk düzeyine, Adıyaman yüksek risk düzeyini orta risk düzeyine indirdi.

* Kırmızı tek ilimiz var, Şanlıurfa. Birinci doz aşı oranıyla o da hepimizi sevindirecek!

“BURSA’YA MAVİ ÇOK YAKIŞTI”

Bursa Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, corona virüsü ile çabada aşının kıymetine dikkat çekerken, yaptırmayan vatandaşları aşı uygulama noktalarına davet etti.

Bursa’nın mavi vilayetler kategorisine yükselmesinin memnunluğunu yaşadıklarını beliren Yavuzyılmaz, şu açıklamada bulundu:

* Türkiye corona virüsü aşılama oranında Bursa yüzde 75’i geçerek mavi vilayetler kategorisinde yer aldı. Bursalılara yürekten teşekkür ediyorum.

* Corona virüsüne karşı en büyük silahımız olan aşıyı asla ihmal etmeyelim. Birinci, ikinci ve üçüncü aşılarını yaptıramayan hemşehrilerimizi, hastanelerimiz, İlçe Sıhhat Müdürlükleri ve Aile Sıhhati Merkezlerimizde bulunan aşı poliklinikleri ile Orhan Parkı ve Duaçınarı Metro istasyonunda bulunan aşı uygulama noktalarında aşılarını olmaya davet ediyorum. Bursa’ya mavi çok yakıştı.

AĞIR BAKIMDAKİ HASTANIN KELAMLARIYLA UYARDI

Öte yandan Sıhhat Bakanı Koca, Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde 20 gündür ağır bakımda yatan 35 yaşındaki mühendis Uğur Çalışkan’ın sözleriyle vatandaşları uyardı.

Koca’nın paylaşımına nazaran, Uğur Çalışkan, “Ne olur, bilinçsiz insanları televizyona çıkarmayın. Herkes konuşuyor, sıhhat siyasetle karışıyor. Beşerler hakikat bilgilendirilmiyor. Daha düne kadar ben de aşı olmayın diyordum” sözlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir