Sağlık müdürü açıkladı: Kentte yoğun bakım hastalarının yüzde 95’i aşısız

Ağrı Sıhhat Müdürü Dr. Coşkun Daharlı, Ağrı Sivil Toplum Platformu ile bir ortaya geldi. Sivil Toplum Örgütlerini pandemi ile ilgili ...


Ağrı Sıhhat Müdürü Dr. Coşkun Daharlı, Ağrı Sivil Toplum Platformu ile bir ortaya geldi. Sivil Toplum Örgütlerini pandemi ile ilgili bilgilendiren Daharlı, “16 Ocak tarihinde başlayan aşılama sürecinde, Valimizin dayanakları ile çok kıymetli bir noktaya geldik. Ağrı’yı kırmızı kategoriden herkesin elbirliği ile sarı kategoriye taşıdık. Lakin bu süreçte herkes bir tanıdığını kaybetmek zorunda kaldı. Pandemi sürecinde 5 yüzün üzerinde kişi hayatını kaybetti. “dedi.

“YOĞUN BAKIMDA HASTALARIN YÜZDE 95’İ AŞISIZ”

Aşının kıymetini lisana getiren Daharlı, ”Yoğun bakım hastalarımızın yüzde 95’i aşısız durumda. Vilayetimizin birinci doz aşı oranı %66.6’da. Bizim bunu kısa müddette yüzde 75’in üzerine çekip, hadise ve vefat sayılarını azaltmamız gerekiyor. Sıhhat Bakanımız Ağrı’yı çok önemsiyor. Koordinatörler vilayetimizde misyon yaparak sürece katkıda bulunuyor. Hepimizin de bu sürece katkıda bulunması lazım. Aşı tedarikinde hiçbir zahmetimiz yok. Kentin dört bir yanında aşılamaya devam ediyoruz. Sizlerden de bu hususta takviye istiyoruz.” diye konuştu.

“ASTOP HER VAKİT DEVLETİNİN YANINDADIR”

Ağrı Sivil Toplum Platformunun devletin almış olduğu toplumsal siyasetleri desteklediğini söyleyen Lider Mehmet Salih Aydın, “Biz toplum faydası gözeten, her noktada devletimiz ile birlikte hareket eden bir platformuz. Süreç içerisinde birçok Ağrılı hemşehrimiz hayatını kaybetti. Keşke aşı çok daha erken bulunsa yahut getirilebilseydi, bu kadar mevt yaşamasaydık. Artık elimizde bir fırsat var. Ağrı’nın tüm noktalarında aşı yapmak için bekleyen bir sıhhat takımı bulabiliyorsunuz. Tüm hemşerilerimizin de sorumluluk alarak aşı yapmalarını değerli rica ediyoruz.“ diye konuştu. (İHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir