Şahan Gökbakar’ın yangın yayını büyük yankı uyandırdı

Muğla'da 5 gündür yangınlar devam ediyor. Marmaris, Köyceğiz ve Milas'taki yangınlar denetim altına alınamadı. Marmaris'teki yangından ünlü ...


Muğla’da 5 gündür yangınlar devam ediyor. Marmaris, Köyceğiz ve Milas’taki yangınlar denetim altına alınamadı. Marmaris’teki yangından ünlü oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar de etkilendi. Alevler Gökbakar’ın yerleşim yerine yakınlaştı. Şahan Gökbakar da söndürme çalışmalarına katıldı. Bölgedeki söndürme çalışmalarının yetersizliğine dikkat çeken Gökbakar, “Göze nazaran göre yangın büyüdü” dedi, o anları saniye saniye görüntüledi.

2 GÜNDÜR UYARIYOR

Geçtiğimiz gün Marmaris’te yangın bölgesinden canlı yayın yapan Gökbakar, “Marmaris’te Turgut Şelale bölgesi önündeyim. Burası şu anda yanıyor. Bayır köyü büsbütün yanmış durumda. Meskenler kurtulmuş fakat tahminen 2-3 tanesi makus durumda. Burada meskenleri olanlar perişan durumda. Şelale bölgesi 2-3 gündür yanıyor. Buraya yalnızca dün öğlenden sonra saatlerinde bir helikopter geldi. 6-7 kere su döktü. Birazcık soğudu ortam fakat burada yangın devam ediyor. Maalesef İçmeler ve Armutalan tarafında çok büyük bir yangın olduğu için birinci müdahale daima o tarafa yapıldı. Fakat burada da müdahalenin süratli bir biçimde yapılması gerekiyor” diyerek müdahalenin yetersizliğinden yakındı ve yetkililerden yardım istedi.

YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI

Müdahale gelmeyince Gökbakar, söndürme çalışmalarına bölge halkıyla birlikte katıldı. O anlarda ünlü komedyen, “Ben bugün sabah prestijiyle buraya yangın topu denen bir materyal bulup getirttim koli koli. Biz sabah burada yanan ufak tefek ateşlere, buradaki halkla birlikte müdahale ettik ve buraları söndürdük. Soğutma olmadığı için, rastgele bir havadan müdahale buraya yapılmadığı için söndürülen yerler için için yanıp rüzgarın ve sıcağın tesiriyle tekrar alev alıyor. Burada itfaiye de yok. Müdahale edilmezse büyüyecek. Bir evvelki yayını bitirdikten sonra buraya bir helikopter geldi. Bir sefer su boşaltıp gitti. Sabah bizim söndürdüğümüz yer tekrar alevlendi. Ben kimsenin makûs niyetli hareket etmediğini düşünüyorum fakat kâfi olmadığı için buralar böyle” ikazlarında bulundu.

“GÖZ NAZARAN GÖRE MAHŞER YERİNE DÖNDÜ”

Bugün ise alevlerin ikazlarını yaptığı bölgeye gelmesiyle Gökbakar isyan etti; “Sabahtan beri yayını yaptığım yerin hali burası. Yola atlarsa yanarız dedim ve yola atladı. Yola atlaması ‘geçmiş olsun’ demek. Bu dağdan bütün burası yanacak. Bütün Selimiye’ye yanlışsız yanacak. Buraya müdahale lazım. Göze nazaran göre yola atladı, mahşer yerine döndü. Buraya acil müdahale lazım. Buraya havadan müdahale kaide. Burada insanların hepsi çaresiz” tabirlerini kullandı.

Yetkililere seslenen Gökbakar, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’yiz bu kadar olmasın ya. Rica ediyorum. 2-3 uçak burayı söndürür ancak buralar yanacak” diye sitem etti.

İHTARLARIN AKABİNDE 3 HELİKOPTER GÖNDERİLDİ

Şahan Gökbakar ilerleyen saatlerde ihtarlarının akabinde yardımın geldiğini açıkladı. 3 helikopterin yangına müdahale ettiğini bildiren Gökbakar, “3 tane helikopter geldi yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Bu helikopter bir su atıp gitmesin. Gündüz de bu türlü yaptılar. Bir kez yapıp gidiyor. Sesimizi duyup geldiniz bunun devam etmesi lazım. Müdahale geldi teşekkür ederiz lakin devam etmesi lazım. Lütfen devam, rica ediyorum. Bütün yetkililer çok çalışıp yoruluyor lakin müdahaleyi eksik bırakmasın. Helikopterlerin attığı çok az bir su. Bunun daima yapılması gerekiyor” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir