Sakarya’da görme engelli çift tüm engelleri aşarak evlendi

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan ve doğuştan görme engelli olan 45 yaşındaki Onur Ali Ayhan ile 41 yaşındaki Aylin Yıldız'ın tanışmalarına ...


Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan ve doğuştan görme engelli olan 45 yaşındaki Onur Ali Ayhan ile 41 yaşındaki Aylin Yıldız’ın tanışmalarına ortak arkadaşları vesile oldu.

Tanışıp birbirlerine aşık olan çift, ailelerinin onayını alarak evlenmeye karar verdi.

Memnun çift, 8 ay evvel başlayan aşklarını gönüllerince eğlendikleri düğün merasimi ile noktaladılar.

“MUTLU VE HUZURLUYUZ”

Yaşadığı memnunluğu aktaran damat Erdem Ali Ayhan, “Eşimle arkadaşım vasıtası ile tanıştım. Biraz inat ettik ve buraya kadar geldik. Sağ olsunlar kırmadı bizi ailelerimiz. Bizi birbirimize uygun gören herkesten Allah razı olsun. Rabbim inşallah mutluluğumuzu daim etsin. Keyifli ve huzurluyuz” dedi.


“KAVUŞMAMIZ SIKINTI OLDU LAKİN DÜZGÜN OLDU”

Gelin Aylin Yıldız da, “Bir arkadaşımız vesilesi ile tanıştık. Biraz kavuşmamız sıkıntı oldu lakin güzel oldu, memnunuz. Başta ailelerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz. Şubat ayından beri tanışıyoruz. Her şey çok çabuk oldu, süratli oldu. Çok mutluyuz” diye konuştu.“ARTIK ENGELLİLERİMİZ TOPLUMA KAZANDIRILIYOR” 

Katıldığı düğün merasiminde konuşan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Lider Vekili İbrahim Emekçi, “Devletimize ve sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Neden, artık engellilerimiz topluma kazandırılıyor. Engellilerimiz evleniyor, engellilerimiz iş ve aş sahibi oluyor. Engelli kardeşlerimiz artık evlenecek, yuva kuracak, bir fiil topluma yararlı olması için artık alanlarda.

Yani engelli kardeşlerimizle birlikte olmak kadar hoş bir şey yok. Allah, kimseyi elden ayaktan kesmesin, biz her vakit engellilerimizin her vakit yanındayız” sözlerine yer verdi.


“ENGELLİLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ”

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Lider Yardımcısı Zehra Koç ise, “Öncelikle mutluluklar diliyoruz, Allah her daim huzur ve sıhhat versin inşallah. Bizler de engellilerimizi topluma kazandırabilmek için elimizden gelen uğraşı yapıyoruz ve her daim yanlarındayız” biçiminde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir