Saldırganlar, korsan oyunlar sayesinde 2 milyon dolarlık kripto para kazandı

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca insanın meskenlerine kapanması, bilgisayar ve telefon kullanımını epey artırdı. Bilhassa salgın devrinde ...


Koronavirüs nedeniyle milyonlarca insanın meskenlerine kapanması, bilgisayar ve telefon kullanımını epey artırdı. Bilhassa salgın devrinde görüntü oyunlarına olan ilgi epey fazla.

Öte yandan, oyunların yüksek fiyatlarla satışa çıkması nedeniyle oyuncular korsan içeriklere daha fazla yönelmeye başladı.

Ülkemiz de dahil olmak üzere, dünyanın tamamında dijital içeriklerdeki korsan kullanımı, koronavirüs devrinde tepe yaptı.

KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ AKINLARI ARTTI

Son 2 yılda oyunculara ve oyun şirketlerine yönelik olan ataklar yüzde 340 oranında artış gösterdi. Bu taarruzların birçoğu kripto para madenciliğiyle ilgili.

Korsan oyunların içerisine çeşitli yazılımlar entegre eden saldırganlar, oyunları yükleyen kullanıcıların bilgisayarlarını kripto para madenciliği için kullanıyor.

Saldırganlar, korsan oyunları kullanarak bu formülle 2 milyon dolar bedelinde kripto para kazanmayı başardı.

Kullanıcıların korsan yazılımı indirmesi ile bulaşan bu cins yazılımlar, tıpkı vakitte virüs müdafaa programlarını da devre dışı bırakarak kullanıcıların datalarına de erişim sağlayabiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir