Samsung’un varisi Lee Jae-yong serbest bırakıldı

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung'un lider yardımcısı Jay Y. Lee,  bürokratlara 16 milyon euro rüşvet vermekle suçlanıyordu. Lee ...


Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un lider yardımcısı Jay Y. Lee,  bürokratlara 16 milyon euro rüşvet vermekle suçlanıyordu.

Lee, 2017 yılında 5 yıl mahpus cezasına çarptırılmış, akabinde suçlamaları reddettikten sonra mahpus cezası kısaltılmış ve ertelenmişti.

ABD’nin Washington eyaletinde dünyaya gelen ve 1991’den bu yana Samsung’da çeşitli misyonlar üstelenen Lee, geçtiğimiz aylarda 2.5 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı.

ÖZGÜR BIRAKILDI

18 Ocak’tan bu yana mahpusta olan Samsung’un varisi Lee Jae-yong, kurallı tahliye kararıyla özgür kaldı.

Lee, cezaevi çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, tutuklu bulunduğu müddette kendisiyle ilgili tenkitleri ve beklentileri yakından takip ettiğini söz ederek, “Halkımızı çok fazla endişelendirdim. Üzgünüm” dedi.

Lee, Güney Kore’nin Japon işgalinden kurtuluşunu simgeleyen 15 Ağustos Ulusal Bağımsızlık Günü öncesi koşullu tahliyesine karar verilen 800 şahıstan biri.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir