Şangay’da yapay zekalı restoran hizmete açıldı

Çin'in Şangay kentinde bulunan Changning ilçesinde yemeklerin robotik kollar tarafından hazırlanıp sunulduğu ve yapay zekayla çalışan restoran ...


Çin’in Şangay kentinde bulunan Changning ilçesinde yemeklerin robotik kollar tarafından hazırlanıp sunulduğu ve yapay zekayla çalışan restoran hizmete açıldı. 130 metrekare alana sahip restoranda 20’den fazla masa bulunurken, banka kartı, karekod ve dijital RMB üzere çeşitli seçeneklerle ödeme yapılabiliyor. Restoranda et yemekleri 8 yuana (1,25 dolar), zerzevat yemekleri ise yalnızca 3,5 yuana (0,55 dolar) satılıyor.

Hongqiao Topluluğu sakini MA, “Çok ekonomik, düşük fiyatlı. Noodle’lar yalnızca 11,5 yuan (1,80 dolar) tutuyor ve hakikaten çok lezzetli. En değerlisi de her şey çok hijyenik, zira bütün pişirme işi robotlar tarafından gerçekleştiriliyor” dedi.

“ROBOTLAR BENDEN DAHA YETERLİ YEMEK PİŞİRİYOR”

Hongqiao Topluluğu sakini YANG ise, “Robotlar benden daha uygun yemek pişiriyor. Yemekler çok lezzetli. Gelecekte meskende bir robota sahip olmayı isterim” tabirlerini kullandı.

Xi Xiang E-Ticaret Limited Şirketi CEO’su Li Ming, “Yapay zekalı restoran akıllı. Mutfaktaki her şey objelerin interneti yoluyla birbirine bağlı. Yemek pişirme süreci otomatik ve dijitalleştirilmiş. Tüm gereçlerin ve tüm pişirme sürecinin izlenmesi mümkün. Günde 800 ila bin şahsa yemek sunabiliriz. Yapay zekalı mutfakların iş gücü maliyetleri, klâsik mutfaklara nazaran yüzde 50 ila 80 daha düşük” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir