Şanlıurfa’da Suriyeli yetimler, kumbaralarındaki parayı afetzedelere bağışladı

Şanlıurfa'da ikamet eden Suriyeli yetimlerden 5 yaşındaki Zeynep Al Tahan, son devirde yaşanan yangın ve sel felaketinden ziyan gören Türk ...


Şanlıurfa’da ikamet eden Suriyeli yetimlerden 5 yaşındaki Zeynep Al Tahan, son devirde yaşanan yangın ve sel felaketinden ziyan gören Türk halkına takviye emeliyle kumbarasındaki paraları bağışladı.

Şam Yetimhanesi’nde kalan 9 Suriyeli çocuk da Tahan’ın örnek davranışından etkilenerek kumbaralarındaki parayı yetkililere teslim etti.

Kumbaralardan çıkan yaklaşık 2 bin lira vakıf görevlilerince yangın ve sel bölgesindeki mağdur vatandaşlara gönderildi.

”GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE”

Suriyeli yetim bağışçılardan Dücane Bunni, televizyonda yangın ve sel haberlerini görünce çok üzüldüğünü söyledi.

Yıllardır kendilerine dayanak olan Türk halkına küçük bir yeterlilik yapmak istediğini tabir eden Bunni, “Yangın ve selden etkilenen insanlara yardım olarak kumbaramı vakıf aracılığıyla gönderdim. Geçmiş olsun Türkiye.” dedi.

Vakfın Şube Lideri Behçet Atilla ise takviye ve katkılarından ötürü çocuklara teşekkür etti.

”BU HAREKET BİZİ ÇOK DUYGULANDIRDI”

Türkiye’nin felaketlerle boğuştuğu günlerde Suriyeli muhacir çocukların bu davranışının kendilerini duygulandırdığını vurgulayan Atilla, şöyle konuştu:

“Bu kumbaraları getirerek bizi çok duygulandırdılar. Türkiye’deki bu yangın ve sel felaketinde konutunu barkını yitiren insanlara yardımcı olmak istediklerini lisana getirdiler.

Türkiye’deki mağdur olan insanlara Suriyeli muhacir çocuklar yardımlarını ulaştırdı. Tam bir kardeşlik şuuruyla yapılan bu hareket bizi çok duygulandırarak sevindirdi.

Kumbaraların içindeki meblağlar da uygun bir sayıya tekabül ediyor. Paranın ölçüsünden fazla bu çocukların ve ailelerin bu şuurda olması bizim için daha kıymetlidir. Çok manalı bir dayanaktır.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir