Santral yönetiminden yangın açıklaması

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi ile Türkevleri Köyü yakınlarındaki Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerine yakın bölgede devam ...


Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi ile Türkevleri Köyü yakınlarındaki Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerine yakın bölgede devam eden orman yangınları ile ilgili santral idaresinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri, 1050 MW heyeti gücü ile tek başına Türkiye’nin elektrik muhtaçlığının ortalama yüzde 2’sini karşılamaktadır ve baz yük santrali olma özelliğiyle ülkemizin en kıymetli ulusal servetlerinden biridir” denildi.

SANTRALLER ETRAFINDA HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINDI

Yapılan açıklamada,  “Santralimize yönelik yangın tehlikesi ortaya çıktığından itibaren yangınla uğraşta devletimizin tüm ilgili üniteleri ile koordineli bir çalışma yürütmekteyiz. Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri’nin hissedarı olan şirketlerden ve tüm iştiraklerinden bu süreçte itfaiye, yangın söndürme araçları, arazözler ve iş makineleri, yangın uzmanları ve gruplar konuşlandırılmıştır. Ayrıyeten yangınla gayrette Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler ve birçok şirket, itfaiye, acil müdahale takım ve ekipman, iş makinesi takviyesi sağlamıştır.  Sürecin başından itibaren devletimiz Kemerköy Bölgesi’nde yangına müdahale etmektedir.  Santralimizde etrafa ziyan verebilecek rastgele bir öge bulunmadığı üzere, aksiliğe neden olabilecek durumlara karşı alanda gerekli tüm önlemler alınmıştır” sözlerine yer verildi.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA DAYANAK VERECEĞİZ

Yazılı açıklama “Ayrıca etraf köylerden gelen yardım taleplerine de imkanlarımız doğrultusunda takviye vermeye devam etmekteyiz. Bunlara ek olarak yangın felaketi bittikten sonra da başta ağaçlandırma olmak üzere bölgedeki yaraların sarılması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” tabirleri ile sona erdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir