Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda

11 Ağustos'ta sel felaketinnin yıkıp geçtiği Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde, vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor ...


11 Ağustos’ta sel felaketinnin yıkıp geçtiği Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde, vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor.

Afetin yol açtığı hasar nedeniyle yıkılmalarına karar verilen konutlarındaki eşyayı boşaltan Babaçay köyü sakinleri, anılarını da geride bırakıyor.

35 YILLIK ANILARI GERİDE BIRAKIYOR

“TEK TESELLİMİZ, CANIMIZA BİR ŞEY OLMAMASI”

Sel felaketi gecesi yaşadıklarını anlatan Şahin, “Çok güç bir gece oldu bizim için. Çoluk çocuk 9 kişi vardık meskende. Ne yapacağımız, nereye gideceğimiz de tam muhakkak değil. İnşallah sonu güzel olur. Tek tesellimiz, canımıza bir şey olmaması.” dedi.

“BURALARA MESKEN İSTEMİYORUZ ARTIK”

Hüseyin Yılmaz da 35 yıllık meskenini geride bırakmanın hüznünü yaşadıklarını lisana getirdi.

Maddi ve manevi olarak çok yıprandıklarını belirten Yılmaz, “Bu darbeyi yememiz üçüncü oldu. Bir defa heyelan olmuştu, bir kere de sel olmuştu tekrar. Bu, üç oldu. Biz buralara konut istemiyoruz artık. Yapılırsa ben görmesem de çocuklarım görecek. Doğal içimizde büyük acı var. Bütün servetimizi buraya verdim. Her şeyi görüyorsunuz, 35 yıllık birikim, anılar gitti. Annemin, babamın fotoğrafları vardı ancak yok, hepsi gitti.” sözlerini kullandı.

“ARTIK YAĞMUR BAŞLAYINCA KORKUYORUZ”

Yılmaz, afetin kendilerine ruhsal olarak da ziyan verdiğini lisana getirerek, “Artık yağmur yağmaya başlayınca korkuyoruz. Allah yardımcımız olsun.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir