Şenol Can için 1 yıl hak mahrumiyeti gündemde

Kasımpaşa'da Şenol Can ayrılığı sonrasında tartışmalar devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına nazaran, profesyonel kulüplerde bir ...


Kasımpaşa’da Şenol Can ayrılığı sonrasında tartışmalar devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına nazaran, profesyonel kulüplerde bir dönem boyunca en fazla 2 hafta yedek kulübesinde teknik sorumlu olmadan oynanabiliyor.

Şenol Can’ın da pro lisansa sahip olmadığı gerekçesiyle geçtiğimiz dönemde hayli tartışmalı mühletler yaşanmıştı. Şenol Can, misyon yaptığı süreçte basın toplantılarında yer almazken, yerine yardımcı antrenörü Sadi Çeri toplantılarda yer almıştı. Dün Hatayspor ile deplasmanda oynanan müsabakada ise ekibin başında teknik sorumlu Ekrem Örenç yer alırken, Şenol Can müsabakayı yedek kulübesinin gerisinde tribünden takip etmişti.

GENÇ TEKNİK ADAMIN HAK MAHRUMİYETİ VE PARA CEZASI ALMASI GÜNDEMDE

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Temelleri Talimatı’nda yer alan 9’uncu unsura nazaran Şenol Can hak mahrumiyeti cezası alabilir.

Talimata nazaran ayrıyeten Şenol Can’ın 100 bin TL’de para cezası alabileceği söz ediliyor.

Talimatta yer alan 9’uncu husus şu biçimde:

“İlgili ekibin bulunduğu ligin mecburî teknik takımlarına uygun teknik adam lisansı olmaksızın ve/veya lisansının çalışma alanları dışında kulüpte misyon alan, bir futbol grubunu fiilen karşılaşmaya hazırlayan, karşılaşma esnasında yöneten yahut yönlendiren gölge antrenörler ile kulübün mecburî teknik takımının tamamlanmasını temin etmek üzere kulüple mukavele imzalayarak, mukavelede belirtilen misyonunu fiilen yerine getirmeyerek gölge antrenöre çalışma imkanı sağlayan bireylere 1 yıl hak mahrumiyeti ile Üstün Lig için 100 bin TL para cezası verilir.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir