Sergen Yalçın: Hakem kuralı bilmiyor belli ki

Üstün Ligin 3üncü haftasında Beşiktaş, alanında Fatih Karagümrükü 1-0 mağlup etti. Müsabakanın akabinde Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın ...


Üstün Ligin 3üncü haftasında Beşiktaş, alanında Fatih Karagümrükü 1-0 mağlup etti. Müsabakanın akabinde Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın basın toplantısında çabayı kıymetlendirdi.

Kadrosunun şimdi yüzde 100 olarak hazır olmadığını belirten Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, “Öncelikle kazanmak çok değerliydi. Zira son kısımda 50 dakika 10 kişi oynadık ki dönem başı ve hazır değiliz. Bilhassa Karagümrük üzere bir gruba karşı oyuncularım çok âlâ bir gayret verdi tebrik ederim. 3 maçlık seriyi 7 puanla gol yemeden tamamladık. Kazandığımız için memnunuz. Geç katılan oyuncularımız var çok sonradan katılan Alex var onu da hazırlamaya çalışıyoruz, o da daha güzel olacak. Öteki oyuncularımızın isteği dileği bizi memnun etti diliyorum ki taraftarlarımızı da keyifli etmiştir” diye konuştu.

BATSHUAYI’NİN PERFORMANSINDAN MUTLUYUM

Yeni transfer Bathshuayi’nin gösterdiği performanstan ötürü memnun olduğunu lisana getiren Sergen Yalçın, “Takıma geç katıldı. Şimdi adapte olamadı o basamağa atlatmak üzere oyunculara daha yakın olma evresini atlatıyor, bence performansı çok düzgündü durumlara giriyor konumlara girdiği sürece bir sorun yok bugün olmadı lakin başka maçlarda olur diye düşünüyorum oyundan çıkana kadar hiç durmadı biz bugünkü performansından mutluyuz fizik olarak şimdi çok hazır değiliz ancak hazırlık basamağı ulusal maç ortasının akabinde sonra bitecek üzere. Alex’in de önemli eksiği var maç oynatarak hazırlamayı düşünüyoruz fizik olarak eksik lakin toparlayacak 3 hafta içinde arkadaşlarının düzeyine gelecektir. 10 şahısken de yakalayıp atamadığımız 3-4 konum var. Rakibe de çok konum verdiğimizi düşünmüyorum” dedi.

“RİZESPOR MAÇINDA VİDAYA YAPILAN MI DAHA SARI KART YOKSA SALİHİN YAPTIĞI MI?”

Salih Uçanın maçın birinci yarısında gördüğü birinci sarı kartın, sarı kart olmadığını söz eden Sergen Yalçın, “4. Hakemi zan altında bırakmak istemiyorum fakat kuralı bilmiyor belirli ki. Cüneyt hoca da küçük detayları hoş kovalıyor. İkincisi tamam ancak Salih’in birinci sarı kartına bir bakmanız lazım mesela Rizespor maçında Vidaya yapılan mı daha sarı kart yoksa Salih’in yaptığı mı ya da geçen hafta Kenan’ın konumu penaltı değil miydi? Enteresan bunlar daima, bu sene hakemleri eleştirmek istemiyorum lakin maçın bahtını etkileyecek yanlışlar hepimizin canını yakar. Salih’i attın ikinci karttan tamam lakin rakibi neden atmıyorsun. Kurala bakın, ben söylemiyorum kural söylüyor. Kenan’a yapılan geçen hafta herkes penaltı diyor lakin hakem VAR’a bile gitmiyor. Herkese eşit olsa sorun yok lakin maalesef eşit olmuyor herkese bu sistem. Canımızı yakmasınlar, adaletli yönetsinler. Oynayabilen çıkar yener. Hepsine güveniyoruz Cüneyt hoca da çok yeterli hakem fakat küçük detayları kovalamayacaksın ya da rakibi de kovalayacaksın. Benim oyuncumu bu kadar kolay iki kartla atabiliyorsun rakibi de atacaksın. Standart eşit olsun” diye konuştu.

ANTRENÖRLÜĞÜ BIRAKTIK, MATEMATİĞE BAŞLADIK

Kaan Ayhan’ın transferinin gerçekleşmeyeceğini belirten Sergen Yalçın, şöyle konuştu:

“Kaan olmuyor esasen. Transfer olmayacak. Bizim alternatifimiz var. Rosier olmazsa Necip oynar, o olmazsa Mehmet Topal oynar illa ki bir tanesi oynar. Türk sağ bek olması lazım yabancı olmuyor. Antrenörlüğü bıraktık matematiğe başladık. Kim oynayabilir kim oynayamaz.”

“BİZİM KÜME KEBAP ÜZEREYSE BİZ KEBAPTAN ANLAMIYORUZ”

Şampiyonlar Ligindeki küme eşleşmelerini de pahalandıran Sergen Yalçın, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Şampiyonlar Liginde güç bir kümeye düştük fakat daha zorları vardı işte. Bizim küme kebap üzereyse biz anlamıyoruz kebaptan. Çok güçlü ekipler lakin Şampiyonlar Liginde kolay kura olmaz. İçimiz heyecanlanmadım değil. Yapılır mı yapabilir miyiz diye ancak biz de çıkıp oynayacağız burası da Beşiktaş. Onlarla çaba edecek uzaklıkları yakalayabilirsek yapabiliriz diye düşünüyorum.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir