Sınırdan kaçak geçen 81 göçmen yakalandı

Türkiye Huzur ve İtimat uygulaması kapsamında Hatay Vilayet Jandarma Komutanlığı tarafından hatalıların tespiti ve yakalanmasına yönelik 15 İlçe ...


Türkiye Huzur ve İtimat uygulaması kapsamında Hatay Vilayet Jandarma Komutanlığı tarafından hatalıların tespiti ve yakalanmasına yönelik 15 İlçe Jandarma Komutanlığı, Asayiş, TEM, KOM, GKİT, SİBER, Trafik Şube Müdürlüğü ve Jandarma dedektiflerinde (JASAT) misyonlu 336 çalışanın iştirakiyle 59 farklı noktada Huzur ve İnanç uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamada, 5.337 şahıs sorgulandı, 277 iş yeri denetim edildi.

UYGULAMADA İKİ İLÇEDE 81 GÖÇMEN YAKALANDI

Uygulama sırasında Belen ve Yayladağı’nda sonu yasa dışı formda geçtikleri tespit edilen 81 göçmen yakalandı. Uygulamada  Belen ilçesi Kurtlusoğuksu mahallesindeki arazi içerisinde 1’i Alman, 31’i Suriye vatandaşı olmak üzere 32 ve Yayladağı ilçesi Şenköy ve Güveççi mahallelerinde Suriye Asıllı A.E., N.D., H.Y., A.H. ve M.E.A. isimli organizatörler tarafından dört farklı araç içerisinde taşınan 49 olmak üzere toplam 81 göçmen ile 10 gr. kubar esrar unsuru yakalandı.

ORGANİZATÖRLER GÖZALTINA ALINDI

Mevzuyla ilgili yapılan açıklamada ilgili yakalanan organizatörlerin gözaltına alındığı, göçmenlerin de hudut dışı edilmek üzere Hatay Vilayet Göç Yönetimi’ne teslim edildiği belirtildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir