Sinoplu sel mağdurları: Artık dere yatağına ev istemiyoruz

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, parti heyetiyle birlikte Kastamonu'da sel bölgesini ziyaretinin akabinde, bir öbür sel bölgesi Sinop'a ...


UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, parti heyetiyle birlikte Kastamonu’da sel bölgesini ziyaretinin akabinde, bir öbür sel bölgesi Sinop’a geçti.

Ayancık ilçesini ve Babaçay köyünü ziyaret eden Akşener, vatandaşların meselelerini dinledi.

“DERE YATAĞINA MESKEN İSTEMİYORUZ”

Bir vatandaş, “1963’te burada sel oldu ben 10 yaşındaydım. Bu 50-60 sene sonra bir daha oluyor. Buraya tekrar dere yatağına yer yapmanın bir manası yok” diye konuştu.

Öbür bir vatandaş ise, “Biz dere yatağına konut istemiyoruz. Bu felaketin önünde durulamıyor. Bu felaket bambaşka bir şey. Selin önünde durma talihimiz yok” dedi.

YETERLİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın da “Selin ağır hasar verdiği Sinop Ayancık bölgesinde başkanımız Sn. Meral Akşener başkanlığındaki UYGUN Parti heyeti olarak incelemelerde bulunduk. Afetzedelere geçmiş olsun dileklerimizi ilettik; eza ve taleplerini dinledik. Gerekli önlemler alınmalı, yaralar ivedilikle sarılmalıdır” açıklamasında bulundu.

Akşener’in Sinop ziyaretlerine yarın da devam edeceği ve esnafla görüşeceği bildirildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir