Taliban’dan kadın sağlık çalışanlarına ‘işe dönün’ çağrısı

Afganistan’dan Taliban’dan bayan sıhhat çalışanlarına “işe dönün” daveti geldi. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Twitter’dan yaptığı ...


Afganistan’dan Taliban’dan bayan sıhhat çalışanlarına “işe dönün” daveti geldi. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Sıhhat Bakanlığına bağlı bayan sıhhat çalışanlarının vazifelerine devam etmeye çağırıldığını açıkladı.
Zabihullah paylaşımında, “Sağlık Bakanlığı, vilayetlerdeki ve başkentteki tüm bayan çalışanları vazifelerine devam etmeleri konusunda bilgilendiriyor” sözlerini kullanarak Taliban idaresinin bayanların çalışmalarına yönelik bir sorunu olmadığını vurguladı.

BAYAN HAKLARIYLA İLGİLİ TASALAR ARTIYOR

Mücahid daha evvel yaptığı açıklamada, Taliban’ın ülkedeki denetimi geçirmesinin akabinde bayanların “şimdilik” güvenlik gerekçesiyle konutta kalmaları gerektiğini belirtmiş, bu durumun “geçici” olduğunu vurgulamıştı. Mücahid, “Güvenlik güçlerimiz bayanlarla nasıl konuşulacağı konusunda eğitimli değil” tabir ederken, bayanların işten çıkarılmayacağını ve maaşlarında kesinti yapılmayacağını söylemişti. Lakin tüm bu açıklamalar karşın, Afganistan’da bayan hakları konusunda hak ihlalleri gün geçtikçe artıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir