The Economist’in dünyanın en güvenli şehirler listesi

Dünyanın en itibarlı yayın organlarından biri olan The Economist mecmuası dünyanın en inançlı kentleri listesini açıkladı. KOPENHAG TEPEDE ...


Dünyanın en itibarlı yayın organlarından biri olan The Economist mecmuası dünyanın en inançlı kentleri listesini açıkladı.

KOPENHAG TEPEDE

Mecmuanın iki yılda bir yayınlanan dünyanın en inançlı kentleri raporununda birinci defa çevresel güvenlik ölçümlerini içeren de İnançlı Kentler Endeksi’nde Kopenhag, dünyanın en inançlı kenti seçildi.

Kentsel güvenliğin beş kuralı (dijital, sıhhat, altyapı, ferdî ve çevresel) üzerine yapılan araştırmada, Kopenhag 100 üzerinden 82,4 puan aldı.

Kanada’nın Toronto kenti 82,2 puanla Danimarka’nın başşehrini takip ederken, listenin birinci beş sırasında Singapur, Sidney ve Tokyo’nun bulunduğu açıklandı.


-Kopenhag

İSTANBUL 37’NCİ SIRADA YER ALDI

Listede ABD’nin New York kenti 77,8 puanla 12’nci sırada, İngiltere’nin başşehri Londra 77,2 puanla 15’inci sırada, Fransa’nın başşehri Paris ise 74,3 puanla 23’üncü sırada yer aldı.

60 kentin yer aldığı listede Türkiye’den de İstanbul yer alıyor. İstanbul, 62,9 puanla listenin 37’nci sırasında yer alıyor.


-Toronto


-Singapur


-Sidney


-TokyoBeğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir