THY’nin kabin memurları Kanada’ya iltica ediyor

Kanada'ya uçan THY uçaklarının kabin gruplarından kimilerinin, kimlik ve pasaportlarını otel odasında bırakarak bu ülkeye iltica müracaatında ...


Kanada’ya uçan THY uçaklarının kabin gruplarından kimilerinin, kimlik ve pasaportlarını otel odasında bırakarak bu ülkeye iltica müracaatında bulundukları sav ediliyor..

Birinci olarak Airporthaber’de yayınlanan iltica savı ile ilgili havacılık topluluğunda da şaşkınlık yaşanıyor. Bahis hakkında SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Havayolu Çalışanları Sendikası (HAVA-SEN) Lideri Seçim Seçkin Koçak, iltica hakkında duyumlar aldıklarını belirterek, “Milli havayolunun grubu olarak gidip takımı bırakmasını güzel karşılamıyorum. İstifa edip gitmelilerdi” dedi.

İlticanın maaştan çok hayat şartlarının tesiriyle yapıldığını anlatan Koçak, Z jenerasyonunun taşıdığı telaşları bu insanların da taşıdığını aktardı.

BELİRSİZLİKLER TESİRLİ

Türkiye’nin kırılganlığının ve belirsizliklerinin fazla olduğunun düşünüldüğünü lisana getiren Koçak, “Sosyal ömür üzere pek çok etken var. Havacılık çalışanlarının bütün ülkeleri görmesi de bunu etkiliyor. Orada beşerlerle tanışıyorlar. Sıkışmışlıktan kurtuluş olarak görüyor olabilirler” diye konuştu.

Hayat standardı gerileyen gitti

THY işçisinin iltica dışında fiyatsız müsaade alarak ABD’de sürücülük, kasiyerlik ve garsonluk üzere işler yaptığı da söz ediliyor. HAVA-SEN Lideri Seçim Seçkin Koçak, “Pandemi devrinde kısa çalışma ödeneği alan yahut fiyatsız müsaadeye çıkan kaptanlar dahil birçok işçi bunu yaptı. Vizeleri olan ülkelerde bunu değerlendirip gidip oralarda çalıştılar” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir