TikTok, Facebook’un tahtını ele geçirdi

Japonya merkezli medya kuruluşu Nikkei’de yayınlanan araştırmaya nazaran TikTok 2020 yılında büyük bir muvaffakiyete imza attı ve global ölçekte ...


Japonya merkezli medya kuruluşu Nikkei’de yayınlanan araştırmaya nazaran TikTok 2020 yılında büyük bir muvaffakiyete imza attı ve global ölçekte en çok indirilen uygulama oldu.

2018 yılından beri yapılan uygulamada birinci sefer TikTok, Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı geride bırakmayı başardı.

ByteDance isimli şirket tarafından 2017 yılında kurulan TikTok, hem dünya genelinde hem de ABD’de Mark Zuckerberg’e ilişkin Facebook’un altında yer alan Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı geride bıraktı.

2020 yılında ABD’nin o dönemki lideri Donald Trump, TikTok’un güvenliği olmadığını argüman etmiş ve uygulamanın yasaklanmasını istemişti. Ama uygulamanın popülaritesi geçen yıl hiç azalmadı. Uygulamada, Avrupa, Güney Amerika ve ABD’de en çok indirilen uygulama halimne geldi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir