TikTok’tan yeni kurallar

Son dönemde ebeveynlerden çokça eleştiri alan sosyal medya platformu TikTok, 18 yaşından küçük kullanıcıları korumak adına yeni kurallar hayata ...


Son dönemde ebeveynlerden çokça eleştiri alan sosyal medya platformu TikTok, 18 yaşından küçük kullanıcıları korumak adına yeni kurallar hayata geçireceğini açıkladı.

Önümüzdeki aylarda küresel çapta kullanıma sunulacak olan yeni kurallar, 13 ila 17 yaş arasındaki kullanıcıları hedefliyor.
Buna göre, 18 yaş altındaki kullanıcılar videolarını yayınlamadan önce kimlerin izleyebileceğini seçebilecek, 18 yaş altındaki kullanıcılar için ‘direkt mesaj’ özelliği devre dışı bırakılacak. 13-15 yaş arasındakilere akşam saat 9’dan, 16-17 yaşındakilere ise 10’dan sonra TikTok bildirimi gönderilmeyecek.

TikTok kullanıcılarının çoğunu çocuklar ve gençler oluşturuyor. Buna rağmen uygulama, çocukların kişisel verilerini ve güvenliğini sağlayamadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefinde.

Sosyal medya platformuna daha önce birçok kez maddi ceza uygulanmıştı. En son Hollanda’da Kişisel Veri Koruma Kurumu (DPA), TikTok’a, ülkede çocukların kişisel verilerinin korunmasına ilişkin Flemenkçe dilinde açıklama sunmadığı için 750 bin euro idari para cezası vermişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir