Tokyo Olimpiyatları’nda 13. gün: 1 takım ve 9 sporcumuz mücadele verecek

Tokyo'da ulusal atletlerimiz, birincilere imza atarak göğsümüzü kabartıyor. Japonya'nın başşehri Tokyo'da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları ...


Tokyo’da ulusal atletlerimiz, birincilere imza atarak göğsümüzü kabartıyor.

Japonya’nın başşehri Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda yarın karate, atletizm, güreş ve çağdaş pentatlon branşlarında ulusal atletler çaba edecek.

NECATİ ER, ALTIN MADALYA İÇİN ATLAYACAK

Atletizmde Necati Er, TSİ 05.00’te başlayacak 3 adım atlama finalinde madalya arayacak. Yarım saat sonrasında ise 4×100 metre erkek bayrak ekibi, seçmeleri geçebilmek için piste çıkacak. TSİ 10.30’da ise Sapporo kentinde Salih Korkmaz, Şahin Şenoduncu ve Abdülselam İmuk, 20 kilometre yürüyüş kategorisinin finalinde yarışacak.

TAHA AKGÜL MİNDERE ÇIKIYOR

Güreşte özgür tarz 125 kiloda olimpiyat şampiyonu ulusal sportmen Taha Akgül mindere çıkacak. Taha, birinci olarak son 16 tipi müsabakasında TSİ 05.30’da güreşecek.

KARATE BİRİNCİ SEFER OLİMPİYATLARDA

Olimpiyat oyunlarında birinci sefer yer alacak karatede de bayanlar katada Dilara Bozan, kumitede bayanlar 55 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, erkekler 67 kiloda ise Eray Şamdan ter dökecek.

Dilara TSİ 04.00’te, Eray TSİ 06.20’de, Serap ise TSİ 11.00’de tatamiye çıkacak.

PENTATLONDA PRENSİP, ESKRİM İLE BAŞLIYOR

Çağdaş pentatlonda Prensip Özyüksel birinci olarak eskrimde karşılaşmalara başlayacak. Ulusal atletin birinci maçı TSİ 07.00’de yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir